Łódź

Trwają prace na skrzyżowaniu Legionów i Włókniarzy. Zmiany dla pasażerów MPK

2024-06-14 9:19

Trwa remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Legionów i al. Włókniarzy, po którym już wkrótce ma kursować tramwaj linii 43 do Konstantynowa Łódzkiego. Od poniedziałku (17 czerwca) pojawią się zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej na ul. Konstantynowskiej.

Trwa remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Legionów i al. Włókniarzy w Łodzi. Prace są niezbędne, aby od lipca na swoją trasę mogły wrócić tramwaje linii 43. Trasa do Konstantynowa Łódzkiego zaczynać się będzie właśnie na ul. Legionów przy al. Włókniarzy.

Jak zapewniają przedstawiciele łódzkiego magistratu, prace przy remoncie torowiska postępują zgodnie z harmonogramem. Zamontowano już zwrotnice na torowisku na al. Włókniarzy, a obecnie trwa montaż nowych łuków na ul. Legionów. Po montażu torowiska, przyjdzie czas na ułożenie nowej nawierzchni w jezdni.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Przy okazji remontu na skrzyżowaniu ul. Legionów i al. Włókniarzy, wykonane zostaną też prace na ul. Konstantynowskiej, gdzie zdemontowane zostaną tymczasowe przystanki. Od poniedziałku (17 czerwca) nie będzie przystanku Konstantynowska – ZOO Orientarium w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Bez zmian będzie funkcjonował drugi przystanek po stronie ogrodu zoologicznego, gdzie dojeżdżają linie 80A, 67, Z13, 97AB i 100.

Zlikwidowany zostanie również przystanek Konstantynowska – Unii Lubelskiej, który zostanie przeniesiony na al. Unii Lubelskiej (zatrzymają się na nim autobusy linii 76 i zgierska „6”). Ponadto, zamiast na przystanku Konstantynowska – Krakowska, autobusy zatrzymają się na ul. Krzemienieckiej pod Ogrodem Botanicznym.

Gdzie znajdują się te atrakcje? Tylko prawdziwy łodzianin zdobędzie 10/10 [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Łódzkie ZOO
MPK Łódź wycofuje kultowe tramwaje