Siatkówka na najwyższym poziomie w Atlas Arenie? W Łodzi może zostać rozegrany wielki turniej

i

Autor: UMŁ/Artur Kraszewski

Siatkówka na najwyższym poziomie w Atlas Arenie? W Łodzi może zostać rozegrany wielki turniej

2023-03-10 11:44

Do Polski zawitają najlepsze siatkarki z całego świata. Wszystko w ramach eliminacji do Igrzysk w Paryżu. Prawdopodobnie mecze będą rozgrywane w łódzkiej Atlas Arenie. Mecze będą rozgrywane we wrześniu.

Według informacji podanych przez portal lodzkisport.pl, w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się wielki międzynarodowy turniej w siatkówkę. Ma zostać rozegrany ośmiodrużynowy turniej, którego stawką mają być kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Łącznie wezmą udział 24 reprezentacje, zostaną podzielone na 3 grupy i będą rozgrywać swoje mecze w Polsce, Chinach i Japonii. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zakwalifikują się na Igrzyska do Paryża. Jeszcze nie jest znany skład grup, ale zmieni się to już 17 marca, ponieważ wtedy odbędzie się ich losowanie w Lozannie.

– Brazylia, Chiny, Japonia i Polska to ogromne rynki dla naszego sportu. Doskonale wiemy, jak bardzo ich kibice pasjonują się siatkówką i cieszymy się, że możemy wprowadzić jeszcze więcej ekscytujących rozgrywek siatkarskich w tych krajach – powiedział Finn Taylor, dyrektor Volleyball World, cytowany przez lodzkisport.pl.

Na wybór Atlas Areny miały wpływ Mistrzostwa Świata kobiet. Mecze cieszyły się wielkim zainteresowaniem, na niektóre nawet zabrakło biletów.

Mecze zostaną rozegrane między 16 a 24 września.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów