Jechał hulajnogą poekspresówce. Nietypowa interwencja policjantów z Pabianic

i

Autor: policja.gov.pl

Na sygnale

Jechał hulajnogą po "ekspresówce". Nietypowa interwencja policjantów z Pabianic

2024-05-21 11:33

Praca policjanta jest pełna niespodzianek. Z taką sytuacją zmierzyli się funkcjonariusze z Pabianic. Podczas patrolowania drogi ekspresowej S14 zauważyli tam 23-latka jadącego… hulajnogą elektryczną.

W czasie służby policjanci mają do czynienia z bardzo różnymi sytuacjami. Niektóre z nich aż ciężko sobie wyobrazić. Z taką musieli się niedawno zmierzyć funkcjonariusze z Pabianic. Podczas patrolowania drogi ekspresowej S14 zauważyli tam 23-latka jadącego… hulajnogą elektryczną. Natychmiast podjęli interwencję, która zakończyła niebezpieczną jazdę łodzianina. Tłumaczył się tym, że nie zna dobrze terenu, więc posłużył się nawigacją, która pokierowała go na trasę szybkiego ruchu. Mężczyzna zmierzał w stronę centrum handlowego, znajdującego się przy ulicy Pabianickiej. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy i skierowali na drogę serwisową.

Do zdarzenia doszło 20 maja na wysokości Gorzewa.

Za wjazd na "ekspresówkę" pojazdem, nie przeznaczonym do jazdy na niej, został ukarany mandatem karnym. Dzięki szybkiemu działaniu pabianickich policjantów udało się uniknąć realnego zagrożenia, jakie kierowca stwarzał dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Emilia Korolczuk potrzebuje pomocy. Zwróciła się do internautów!