cizmp

i

Autor: redakcja

Wydarzenia w Łodzi

Matka Polka obchodzi w tym roku 35-lecie działalności! Zaplanowano szereg atrakcji dla łodzian

2024-05-21 10:52

Jedna z najbardziej znanych placówek medycznych w Łodzi obchodzi w tym roku swoje 35-lecie działalności. Mowa o Centrum Zdrowia Matki Polki, które z tej okazji planuje wielki piknik dla łodzian. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Centrum Zdrowia Matki Polki świętuje 35-lecie!

Matka Polka to jeden z najbardziej znanych szpitali w Łodzi, a przede wszystkim jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce.

W dwóch budynkach działa ponad 20 klinik i zakładów, przez które rok w rok przewijają się dziesiątki tysięcy pacjentów nie tylko z Łodzi i regionu, ale z całego kraju.

Szpital jednak jest znany przede wszystkim z położnictwa. To właśnie tam na świat przyszło blisko 140 tysięcy łodzian i łodzianek. Placówka pomogła też wielu dzieciom, które nigdzie indziej nie mogły tej specjalistycznej pomocy otrzymać.

W tym roku Centrum Zdrowia Matki Polki świętuje swoje 35-lecie i planuje uczcić tę rocznicę wielkim piknikiem dla mieszkańców. 

Piknik a 35-lecie Centrum Zdrowia Matki Polki. Będzie się działo!

W najbliższą niedzielę, 26 maja o godz. 11:00, na Stawach Jana odbędą się wielkie obchody 35-lecia Matki Polki.

Na uczestników czeka wiele atrakcji. Dla najmłodszych będą czekać dmuchańce oraz figloraj. Natomiast dla dojrzalszych przygotowano występy i koncerty na głównej scenie. Gwiazdą tego dnia będzie znakomity wokalista, Nick Sinckler, który wystąpi o godzinie 15:00.

Górnicy z Bełchatowa odwiedzili Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Nowa karetka w Szpitalu Matki Polki. Posłuży do ratowania najmłodszych pacjentów