21. Rossmann Run Bieg Ulicą Piotrkowską

i

Autor: redakcja

Łódź

6,5 tys. biegaczy i utrudnienia w ruchu. 21. Bieg Ulicą Piotrkowską już w sobotę

2024-05-23 11:06

Już w sobotę (25 maja) odbędzie się w Łodzi 21. Rossmann Run Bieg Ulicą Piotrkowską. Ulicami Łodzi przebiegnie 6,5 tys. biegaczy, a zawodom towarzyszyć będzie sportowy piknik z konkursami i koncertem. Pozostali mieszkańcy miasta muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

6,5 tys. biegaczy wystartuje w sobotę (25 maja) w 21. Rossmann Run Biegu Ulicą Piotrkowską. Start biegu zaplanowano na godz. 19 w okolicach Białej Fabryki. Trasa 10-kilometrowego biegu przebiegać będzie m.in. ul. Piotrkowską, al. Piłsudskiego, ul. Sienkiewicza, Kilińskiego, Narutowicza, Włókienniczą, Pomorską i al. Mickiewicza.

Zawodom towarzyszyć będzie piknik w Ogrodach Geyera, w ramach którego odbędą się rozgrzewki sportowe, spotkanie z Adamem Kszczotem i Zbigniewem Bródką, występy karateków KS Olimp, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz koncert Mezo. Piknik rozpocznie się o godz. 15.

Utrudnienia w ruchu

- Na trasie biegu będzie rozlana rzeka ludzi. Mamy komplet 6500 zawodników, więc będą występować utrudnienia w ruchu. Przepraszamy za nie, ale trasa W-Z czy ruch tramwajowy po niej będą wstrzymane tylko na pół godziny. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcam mieszkańców, żeby wyszli na ulice i dopingowali zawodników - mówi Jacek Chmiel, dyrektor sportowy 21. Rossmann Run Biegu Ulicą Piotrkowską.

Cała trasa biegu zostanie zamknięta ok. godz. 18, natomiast odcinek ul. Piotrkowskiej przy Ogrodach Geyera, gdzie znajdzie się start i meta biegu (między ul. Czerwoną a Przybyszewskiego), zamknięty będzie od rana do północy. Większość trasy zostanie otwarta ok. godz. 20:30-21. Cały czas ma być natomiast przejezdny tunel na trasie W-Z.

W związku z biegiem nastąpią też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

21. Rossmann Run Bieg Ulicą Piotrkowską - utrudnienia w ruchu

i

Autor: mat. prasowe

Nowy mural

Specjalnie z okazji 21. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską na ścianie budynku przy ul. Pomorskiej 7 (od strony ul. Wschodniej) powstał nowy mural dedykowany zawodom. Biegaczy w tym roku dopingować będzie m.in. Tadeusz Kościuszko, którego pomnik na placu Wolności, zostanie ubrany w koszulkę tegorocznego biegu.

21. Rossmann Run Bieg Ulicą Piotrkowską

i

Autor: redakcja
Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022