Łódź

Jemy w Łodzi Burger Fest 2024. Jakie burgery będzie można zjeść w tym roku?

2024-05-21 16:15

Już w piątek (24 maja) rusza Jemy w Łodzi Burger Fest 2024. Największa burgerowa impreza w mieście potrwa 10 dni, w czasie których będzie można spróbować ponad 50 różnych burgerów, niedostępnych na co dzień w menu restauracji. Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. zawodów w jedzeniu burgerów na czas.

Jemy w Łodzi Burger Fest 2024 rozpocznie się w piątek (24 maja) i potrwa do niedzieli (2 czerwca). Na fanów burgerów czekać będzie 51 wyjątkowych dań (w tym 13 roślinnych) przygotowanych specjalnie na festiwal.

- To propozycje niedostępne na co dzień w menu restauracji – mówi Izabella Borowska z portalu Jemy w Łodzi.

Obok klasycznych kotletów z wołowiny, pojawią się bułki z szarpanymi żeberkami, śledziem, kaszanką, żołądkami, jeleniem, białą kiełbasą czy ośmiornicą. Będą burgery w stylu amerykańskim, koreańskim, meksykańskim i włoskim, a także łódzki burger staromiejski (ze śledziem i kapustą zasmażaną po żydowsku). Nie zabraknie też samodzielnie wypiekanych bułek - kolorowych, z ziarnami, maślanych brioszek, pajd swojskiego chleba, chałki, a nawet żulika. W tym roku wybierać będzie można z 13 burgerów wegańskich, w których mięso zastąpiono m.in. kotletem z sorgo, batatów i białej fasoli, stekiem z rydza, panierowanym bakłażanem, wege kaszanką czy grzybami shimeji.

Wszystkie festiwalowe burgery znajdziecie w poniższej galerii:

Festiwalowi, jak co roku, będą towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe: spotkanie klubu kolacyjnego, grill, łódzkie zawody w jedzeniu burgerów, dzień z wegańskimi burgerami w promocyjnej cenie i konkursy dla gości.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62