Zwolnienia w najsłynniejszej firmie sportowej świata. Tym razem dotkną Europę

i

Autor: pixabay

Biznes

Zwolnienia w najsłynniejszej firmie sportowej świata. Tym razem dotkną Europę

2024-06-27 15:24

Nike, jeden z najsłynniejszych producentów odzieży i obuwia sportowego, wdraża wieloletni program cięcia kosztów. Po redukcji etatów w Stanach Zjednoczonych, firma rozpoczęła zwolnienia w swojej europejskiej centrali.

Nike w finansowych tarapatach

Nike zmaga się z problemami finansowymi. Na początku roku producent odzieży i obuwia sportowego zwolnił 750 osób w swojej globalnej centrali w stanie Oregon w USA.

Teraz, jak informuje portal Wirtualne Media, firma zaczęła zwalniać pracowników w swojej europejskiej centrali w Holandii. Jak na razie nie wiadomo, jak duża będzie redukcja etatów. W Kampusie Nike’a w holenderskim Hilversum pracuje ponad 2000 osób.

Jak podają Wirtualne Media, dyrektor firmy już w lutym informował pracowników w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie o planowanym programie cięcia kosztów.

- Działania, które podejmujemy, pozwalają nam odpowiednio dobrać wielkość naszej organizacji, aby wykorzystać nasze największe możliwości rozwoju, ponieważ zainteresowanie sportem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem nigdy nie było silniejsze – podkreślił wcześniej rzecznik firmy Nike, cytowany przez portal.

ZOACZ TEŻ: Marki modowe, które zniknęły z mapy Polski

Nowoczesna siłownia z dnia na dzień ogłosiła upadłość. Użytkownicy stracili tysiące złotych