Sieć 5.10.15 zmienia właściciela. Trafi w ręce łódzkiej spółki?

i

Autor: pexels

Biznes

Sieć 5.10.15 może zmienić właściciela. Trafi w ręce łódzkiej spółki?

2024-05-23 17:41

Sieć 5.10.15, kojarzona z ubraniami i akcesoriami dla dzieci, już wkrótce może zmienić właściciela. Łódzka spółka Monnari Trade podpisała właśnie list intencyjny w sprawie przejęcia pakietu większościowego akcji spółki Komex, do której należy 5.10.15.

Ważą się losy znanej marki 5.10.15. We wtorek, 14 maja, spółka Monnari Trade podpisała list intencyjny z Hemoca Holdings Limited. Obie strony wyraziły zainteresowanie umową sprzedaży, posiadanych przez Hemoca akcji spółki Komex, czyli właściciela marki 5.10.15.

Chodzi o pakiet większościowy, bowiem Hemoca posiada akcje spółki Komex, stanowiące 50,056 proc. jej kapitału zakładowego. Strony ustaliły, że warunkiem ewentualnej realizacji transakcji jest uprzednie przeprowadzenie przez Monnari badania due diligence. Uzgodniły także wyłączność na przeprowadzenie badania oraz negocjacji dotyczących uzgodnienia warunków realizacji ewentualnej transakcji na okres 4 miesięcy od dnia podpisania listu intencyjnego.

W ocenie emitenta, zakup spółki z branży odzieżowej z segmentu dziecięcego, pod rozpoznawalną marką, będzie komplementarny dla grupy kapitałowej oraz przyniesie silne kompetencje w nowym obszarze branży odzieżowej.

Marka 5.10.15. jest znana na polskim rynku od blisko 30 lat. Kojarzono jest głównie z ubraniami oraz dodatkami dla dzieci, ale obecnie sieć posiada nie tylko 260 punktów stacjonarnych w całej Polsce, ale także multibrandową platformą sprzedażową, oferującą produkty znanych marek dla kobiet, dzieci, rodziny, a także do domu.

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

Czy wciąż opłaca się jeździć na zakupy do Niemiec?