Znęcał się na przygarniętymi psami, bijąc je młotkiem i pogrzebaczem

i

Autor: mat. policji 39-latkowi grozi teraz 5 lat więzienia

Znęcał się na przygarniętymi psami, bijąc je młotkiem i pogrzebaczem. Trzy zwierzęta zakatował na śmierć

2022-12-12 9:54

Nawet 5 lat więzienia grozi 39-letniemu mieszkańcowi Ozorkowa, który znęcał się na przygarniętymi przez internet psami. Mężczyzna bił zwierzęta młotkiem, kijem bejsbolowym i pogrzebaczem, a także kopał, dusił i uderzał nimi o ściany. W ten sposób trzy psy zakatował na śmierć. 39-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Wyjątkowym okrucieństwem wykazał się zatrzymany przez policjantów 39-letni mieszkaniec Ozorkowa (woj. łódzkie). Jak ustalili śledczy, od września mężczyzna za pośrednictwem internetu przygarnął kolejno po sobie 4 psy. Zwierzęta zamiast do kochającej rodziny, trafiły jednak w ręce oprawcy. 39-latek nad każdym z nich miał okrutnie się znęcać. Mężczyzna bił psy młotkiem, kijem bejsbolowym i pogrzebaczem. Rzucał nimi także o ściany, kopał i dusił. W ten sposób zakatował na śmierć trzy psy.

- Funkcjonariusze podczas przeszukania terenu wokół posesji znaleźli i zabezpieczyli dwa martwe psy w workach na śmieci – poinformowała kom. Magdalena Nowacka z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. - 39-latek został zatrzymany.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad czterema psami oraz uśmiercenia trzech z nich. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 39-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Ełk. Kobieta prawie wjechała w dzieci pod szkołą