Znana marka odzieżowa ogłasza upadłość. Setki mogą stracić pracę

i

Autor: Pixabay.com

Kryzys

Znana marka odzieżowa ogłasza upadłość. Setki mogą stracić pracę

2024-06-18 14:23

Kryzys dotyka wielu firm. Nie tylko tych mniejszych. Nawet tak znane marki jak Scotch&Soda mają duże problemy. Europejska część firmy jest w dużych tarapatach. O szczegółach przeczytacie w dalszej części artykułu.

Kolejna duża firma odzieżowa mierzy się z poważnymi problemami finansowymi. Tym razem padło na Scotch&Soda. Firma nadal odczuwa skutki pandemii i sobie z nimi nie radzi. Jak podaje bankier.pl, sytuacja miała się poprawić gdy markę przejęła firma Bluestar Alliance. Jednak nawet to nie pomogło.

Europejska część Scotch&Soda ogłosiła upadłość.

„Upadłość powodowana jest problemami logistycznymi po ponownym uruchomieniu w 2023 roku i wynikającymi z nich bieżącymi stratami. [...] Celem jest wznowienie działalności. W ciągu około 2 tygodni sprzedaż będzie kontynuowana przez inną stronę w porozumieniu z właścicielem marki Bluestar Alliance.” - w swoim komunikacie informuje Scotch&Soda, który cytuje bankier.pl.

Firma posiada sklepy w Holandii, Niemczech, Belgii, Luksemburgu i Austrii. Zatrudnia w nich 721 osób. Na szczęście na ten moment dalej będą one normalnie funkcjonowały.

Zdaniem ekspertów cytowanych przez bankier.pl, winna ma być strategia marki. Twierdzą, że powinno się wyprzedawać zapasy, dzięki czemu można szybciej reagować na zapotrzebowanie klientów. Tam miały robić m.in. Zara i Shein.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

Quiz - dokończ przysłowia. 5/10 to dobry wynik

Pytanie 1 z 10
Człowiek strzela...