Zagłosuj na najbardziej skandaliczne marnotrawstwo pieniędzy podatników!

i

Autor: pixabay,archiwum

Absurd

Zagłosuj na najbardziej skandaliczne marnotrawstwo pieniędzy podatników!

2023-11-18 17:16

Toalety publiczne w cenie mieszkania w Warszawie, zimne termy za setki tysięcy złotych oraz puste dworce za miliardy. Warsaw Enterprise Institute stworzył „Czarną Księgę” wydatków publicznych, będącą zbiorem 49 dowodów na to, że władza - zarówno lokalna, jak i samorządowa - rozrzutnie traktuje pieniądze podatnika. WEI stworzył także plebiscyt na na najbardziej skandaliczne marnotrawstwo naszych pieniędzy. Już można głosować.

Toalety publiczne w cenie mieszkania, zimne termy za setki tysięcy złotych oraz puste dworce za miliardy

- Oto 49 opowieści o pieniądzach. Waszych pieniądzach. Są to historie czasami żenujące, czasami tragiczne, zwykle przykre w skutkach, ale – na osłodę od losu – bywają też zabawne. Przejrzymy się w nich jak w krzywym zwierciadle, zobaczymy ludzi, którzy urwali się z choinki, inni przebywali w alternatywnych rzeczywistościach, zamieszkiwali antypody absurdu, czy swoistą krainę czarów niczym słynna Alicja. Słowem, to 49 opowieści o tym, co z Waszymi pieniędzmi robią politycy. Ci samorządowi i ci z Wiejskiej. Co roku zbierają w podatkach ok. 500 mld zł, ale nie traktują tych pieniędzy zbyt poważnie – pisze Przemysław Staciwa we wstępie do swojej „Czarnej Księgi”.

Jak podkreśla, przejrzał ponad pół tysiąca przypadków i niedociągnięć w temacie marnowania publicznych środków i wybrał te „najbardziej bijące po oczach, najdroższe oraz najkomiczniejsze”. W książce znalazło 49 pozycji. Na podstawie Czarnej Księgi przygotowaliśmy dla Was galerię wszystkich przypadków.

Zagłosuj na najbardziej skandaliczne marnotrawstwo pieniędzy podatników!

WEI stworzył także plebiscyt na najbardziej skandaliczne marnotrawstwo naszych pieniędzy.

- Wydaje się, że władza sądzi, że polski podatnik zniesie to wszystko biernie i pokornie. Mamy nadzieję, że tak się jednak nie stanie, dlatego zachęcamy Was do udziału w naszym plebiscycie – pisze Warsaw Enterprise Institute.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową czarnaksiega.wei.org.pl i oddać swój głos, a właściwie 3 głosy.

- Wybierzcie 3 przykłady najgorszego – Waszym zdaniem – marnowania pieniędzy podatników. Nie musicie kierować się kwotą „wyrzuconą w błoto”. Możecie wybrać przykład najśmieszniejszy, najbardziej żenujący, najgłupszy czy najbardziej irytujący. Głosować można przez najbliższy miesiąc. Pod koniec głosowania ujawnimy, jaka będzie nagroda w naszym plebiscycie – zachęca WEI.

Źródło:WEI

Absurd drogowy na nowo powstałym rondzie w Gorzowie. Kierowca dwukrotnie wjechał pod prąd!