Zabytkowe tramwaje i autobusy zawiozą łodzian na Noc Muzeów

i

Autor: UMŁ

Noc Muzeów

Zabytkowe tramwaje i autobusy zawiozą łodzian na Noc Muzeów. Jak dojechać do muzeum?

2024-05-19 17:10

18 maja odbędzie się Noc Muzeów. W sobotni wieczór łódzkie muzea, jak co roku, odwiedzą tysiące osób. Aby ułatwić im dojazd do miejsc biorących udział w Nocy Muzeów, łódzkie MPK uruchomi specjalne linie, na których kursować będą zabytkowe tramwaje i autobusy.

Noc Muzeów w Łodzi co roku gromadzi tysiące zwiedzających. Nie inaczej będzie zapewne w najbliższą sobotę (18 maja). Zwiedzanie rozpocznie się późnym popołudniem i potrwa do godz. 1 w nocy. W tym czasie nie tylko będzie można zobaczyć za darmo wszystkie łódzkie muzea, ale również skorzystać z niedostępnych na co dzień atrakcji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Noc Muzeów w Łodzi zbliża się wielkimi krokami. To będzie wyjątkowe święto kultury

Jak dojechać na Noc Muzeów w Łodzi?

Aby ułatwić dojazd do łódzkich muzeów, MPK Łódź uruchomi dwie specjalne linie, które obsługiwane będą zabytkowymi tramwajami i autobusami. Numery linii nawiązywać będą do dawnych linii nocnych. Tramwajowa linia 102 obsługiwana będzie składem wagonów 5N z lat 60. oraz znanymi z podmiejskich tras zabytkowymi tramwajami serii GT6 i GT8. Natomiast na autobusowej linii 151 pojawią się m.in. Jelcz „Ogórek” i Ikarus 280.

Trasa linii 102:

  • PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, pl. Wolności, Pomorska, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska – PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Trasa linii 152:

  • PL. NIEPODLEGŁOŚCI – Piotrkowska, Tymienieckiego, Przędzalniana, Wierzbowa, Narutowicza, Rodziny Scheiblerów, Tuwima, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Polskiej Organizacji Wojskowej, Jaracza, Kilińskiego, Północna, Nowomiejska, pl. Wolności, Legionów, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańska, Czerwona, Piotrkowska - PL. NIEPODLEGŁOŚCI

Ponadto, aby wygodnie dojechać do muzeów i ułatwić powroty, do godz. 1 w nocy kursować będą linie 2, 3, 6, 8, 10B, 11, 55, 59 i 86 oraz linia 15 na trasie Kurczaki – Telefoniczna Zajezdnia. W godz. 18:00 – 01:00 kursować będzie również linia 10A. Dla linii N1 utworzony zostanie natomiast dodatkowy przystanek Piłsudskiego – Targowa (w obu kierunkach).

Komunia syna Krzysztofa Rutkowskiego. Fortuna na prezenty! Biblia i BMW to dopiero początek