Wydarzenia w Łodzi

„Z serialem przez Łódź”. Wyjątkowe spacery w wyjątkowym mieście

2024-06-24 12:15

Łódź to miast kina. Nakręcono w nim wiele scen kultowych seriali. Więc jest co pokazywać. Z tego powodu EC1 ruszyło z nowym cyklem spacerów „Z serialem przez Łódź”. Będą się odbywać w każdą czwartą niedzielę miesiąca.

Łódź to miasto kina. Każdy znawca przyzna, że tutaj czuć wyjątkową atmosferę filmu. Wiele ich tutaj nakręcono. Teraz istnieje możliwość, aby więcej się o nich dowiedzieć. Czy wiesz którymi ulicami chadzał kapitan Hans Kloss albo w którym podwórku kręcono sceny z życia młodego Eugeniusza Bodo? EC1 ruszyło z nowym cyklem spacerów „Z serialem przez Łódź”.

Jedno, przedpremierowe spotkanie już się odbyło. Pojawiła się na nim Marta Nieradkiewicz, aktorka odtwarzająca główną rolę w serialu „Ultraviolet”. Wraz z nią uczestniczył w nim również producent filmowy Łukasz Dzięcioł, odpowiedzialny za produkcję popularnych współczesnych seriali, m.in. „Kruk”, „Klangor”, „Belfer” czy „Ultraviolet”.

Po spotkaniu odbył się spacer prowadzony przez przewodników. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. plac Komuny Paryskiej, gdzie bohater kultowego serialu „Daleko od szosy” Leszek Górecki parkował swoją WSK-ę oraz podwórze Collegium Anatomicum przy ul. Narutowicza 60, gdzie doszło do serialowej strzelaniny między grupą narodowców a członkami panującego w międzywojennej Warszawie gangu Jana Kuma Kaplicy w produkcji „Król”.

Spotkania organizowane przez EC1 będą się odbywać w każdą czwartą niedzielę miesiąca.

Sekretne życie Eweliny Flinty. Ocean tajemnic…

Państwo czy miasto? Quiz dla geograficznych mistrzów

Pytanie 1 z 10
Kiribati - to państwo czy miasto?