Widzew przyciąga... kibiców innych drużyn. Zespół znalazł się w czołówce ligi

i

Autor: widzew.com

Sport

Widzew przyciąga... kibiców innych drużyn. Zespół znalazł się w czołówce ligi

2024-06-12 12:47

O tym, że kibice Widzewa wypełniają swój stadion wiedzą wszyscy w Polsce. Okazuje się, że drużyna z Łodzi przyciąga także fanów innych ekip. Potwierdzają to statystyki średniej frekwencji podczas meczów wyjazdowych.

Są zespoły, które wzbudzają zainteresowanie nawet kibiców drużyn rywali. W Polsce do tego grona na pewno zalicza się Widzew Łódź. Według statystyk podanych przez EkstraStats, na które powołuje się widzewtomy.net, wynika, że frekwencja podczas meczów wyjazdowych łodzian była drugą najlepszą w lidze. Wyżej w tym zestawieniu znalazła się tylko Legia Warszawa. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kibiców, którzy jeżdżą na wyjazdowe spotkania, aby wspierać swoich, a o wszystkie osoby zebrane na trybunach.

Pierwsza w tym zestawieniu Legia przyciągała średnio 15 970 kibiców podczas wyjazdów. Drugi Widzew osiągnął wynik 14 656 widzów. Podium zamyka Lech Poznań z wynikiem 14 462. ŁKS, który poprzedni sezon spędził w Ekstraklasie, znalazł się mniej więcej w środku tego zestawienia, bo na 10. miejscu. Biało-czerwono-biali podczas wyjazdów przyciągnęli 12 167 widzów.

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę jeden mecz, a nie wszystkie to najlepszy wynik należy do Widzewa. Było to podczas „Meczu Przyjaźni” w Chorzowie. Spotkanie obejrzało 50 087 widzów. To nie tylko rekord tego sezonu, ale całego XXI wieku.

Tych aktorów nie ma już wśród nas z serialu Świat według Kiepskich