park

i

Autor: Pexels/ zdjęcie ilustracyjne

Parki w Łodzi

W łodzkim parku będzie można legalnie pić alkohol. Radni zdjęli zakaz

2023-05-15 16:06

Rada Miejska Łodzi odstąpiła od zakazu spożywania alkoholu w Parku im. Józefa Piłsudskiego, w strefie grillowania. Co istotne, w miejscu tym, nazywane również parkiem na Zdrowiu, możliwość picia napojów wysokoprocentowych będzie obowiązywać jedynie przez dwa dni, jednak niewykluczone, że w przyszłości pojawi się więcej takich odstępstw.

W parku na Zdrowiu będzie można legalnie pić alkohol

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości z 2018 roku wprowadziła zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, jednakże samorządy otrzymały możliwość odstąpienia od zakazów w konkretnych miejscach. I tak, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Łodzi, zdecydowano, że będzie można legalnie spożywać alkohol w parku na Zdrowiu.

Nie będzie to jednak na stałe, a jedynie na dwa dni, w pierwszy weekend wakacji, czyli 24-25 czerwca 2023 roku i obowiązywać będzie to tylko w strefie grillowania. Jest jednak ku temu specjalna okazja. Na wtedy właśnie w parku zaplanowano wydarzenia związane z nocą Kupały.

Jak jednak podkreślają radni, niewykluczone, że w przyszłości pojawi się więcej takich odstępstw we wszystkich strefach grillowania i parkach, być może nawet na stałe.

Noc Kupały na Zdrowiu. Co zaplanowano?

24 i 25 czerwca 2023 roku w parku im. Piłsudskiego odbędzie się dwudniowy pełen atrakcji piknik  "Weekend na Zdrowie". W kompleksie pojawi się słowiańska wioska, w amfiteatrze spektakle wystawią łódzki Teatr Powszechny i Teatr Komedii Impro, odbędzie się pierwszy wakacyjny plenerowy seans "Polówki", a miłośnicy niecodziennych wrażeń będą mogli liczyć na nocowanie w Orientarium Zoo Łódź.  Nie zabraknie również wydarzeń sportowych. To właśnie wtedy po raz pierwszy w tym roku będzie można popływać łódką na stawach w parku.

Proces ,,Krwawego Tulipana” dobiega końca

Arturówek idealny na wiosenne wypady. Z jakich atrakcji możemy skorzystać?