To już nie jest ulubiony kraj Polaków. Nawet niskie ceny mu nie pomagają

i

Autor: Pixabay.com

Wakacje

To już nie jest ulubiony kraj Polaków. Nawet niskie ceny mu nie pomagają

2024-06-13 15:07

Bułgaria powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz mniej Polaków wybiera ten kraj jako cel wakacyjny. A które państwa na tym zyskały? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Kiedyś to był numer 1 na wakacyjnej liście życzeń Polaków. Dzisiaj ten kierunek odchodzi w zapomnienie. Coraz rzadziej się słyszy, że ktoś wybiera się na wakacje do Bułgarii. Do tej pory Polacy latali tam ze względu na imprezy, pogodę i przede wszystkim niskie ceny. Teraz liczba naszych rodaków w tym kraju zmalała, winny ma być standard hoteli, o czym pisze wprost.pl.

Te kraje wyprzedziły Bułgarię

Bułgaria należała raczej do tanich kierunków zagranicznych podobnie jak Egipt czy Tunezja. Jednak afrykańskie państwa nie narzekają na taki spadek liczby turystów.

Portal wprost.pl powołał się na dane Kiwi.com, z których wynika, że Polacy najchętniej odwiedzają Hiszpanię, Turcję czy Grecję. Jednak, dosyć wysoko w zestawieniu znalazły się dosyć nieoczywiste kierunki jak Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy oraz Holandia.

- Zdecydowanie w odwrocie jest Bułgaria. Po prostu przegrywa z Turcją, gdzie jest wyjątkowo dobra relacja ceny do jakości. W 2019 roku wysłaliśmy tam około 100 tys. osób, teraz będzie to 1/3 mniej […] Turcji pomaga bardzo duży wybór hoteli, wciąż możemy poszerzać ich liczbę, dodajemy pokoje – mówi Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland, którego cytuje Fly4free.pl.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

Flagi państw Europy. Szybki quiz dla fanów geografii

Pytanie 1 z 10
Którego państwa jest to flaga?
flaga