Ranking szkół przyjaznych LGBT 2023. W pierwszej dziesiątce liceum z Olsztyna

i

Autor: Unsplash Ranking szkół przyjaznych LGBT 2023. W pierwszej dziesiątce liceum z Olsztyna

Problemy społeczne

Szokujące badanie po powstaniu stref anty-LGBT w Polsce. Zwiększyły liczbę prób samobójczych!

2023-09-26 13:12

W Polsce możemy zobaczyć strefy wolne od LGBT, czyli objęte uchwałą organu samorządu terytorialnego deklarujące, że dany teren "wolny od tzw. ideologii LGBT". Przez wielu ruch ten jest nazywany homofobicznym. Teraz w amerykańkim czasopiśmie naukowym pojawiły się informacje, że wprowadzenie takich stref mocno odbiło się na zdrowiu mieszkańców.

Strefa wolna od LBGT. O co chodzi?

 Strefa wolna od ideologii LGBT jest obszar w Polsce objęty uchwałą organu samorządu terytorialnego, która deklaruje, że dany teren wolny jest od "ideologii LGBT". W szerszym znaczeniu jest to obszar objęty jedną z uchwał anty-LGBT.

Dla wielu jednak, takie zachowanie jest mocno homofobiczne. Takie zdanie ma również Komisja Europejska, która poinformowała, że wszystkie polskie województwa, powiaty i gminy, które są tzw. strefami wolnymi od ideologii LGBT, nie otrzymają pieniędzy ze środków unijnych.

Uchwały w sprawie "stref wolnych od ideologii LGBT" zostały w 2019 roku uchwalone przez ponad 190 gmin i powiatów w Polsce oraz przez pięć województw. Po interwencji Komisji Europejskiej uchwały zostały wycofane m.in. w województwach świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i podkarpackim, a województwo łódzkie zmodyfikowało nieco swoją uchwałę. Mimo to, nadal jest w Polsce ok. 60 powiatów i gmin, w których uchwały tego typu obowiązują.

Strefy wolne od LGBT spowodowały wzrost prób samobójczych. Szokujące badanie

Według najnowszego badania opublikowanego w amerykańskim czasopiśmie naukowym "National Bureau of Economic Research", wprowadzenie w Polsce tzw. stref wolnych od LGBT miało bardzo negatywne skutki dla zdrowia psychicznego Polaków.

"Ustaliliśmy, że po wejściu w życie uchwał anty-LGBT liczba prób samobójczych wzrosła na tych obszarach o 16 procent, czyli pięć prób na 100 tysięcy mieszkańców. Ten wzrost liczby prób samobójczych dotyczył głównie mężczyzn i skutkował 11 dodatkowymi samobójstwami na 100 tysięcy osób w wieku 30-49 lat" - poinformowano. Jak dodają autorzy badania, informacje te dostarczają dowodów na to, że stygmatyzacja grup mniejszościowych prowadzi do pogorszenia zdrowia psychicznego populacji.

Liczba prób samobójczych została pozyskana z około 1000 komisariatów policji w Polsce, przypisanych do poszczególnych powiatów.

Ostatnie pożegnanie rodziny zabitej w wypadku na Słowacji

Najbardziej zadłużone powiaty w woj. łódzkim. Niektóre kwoty są naprawdę wielkie