Akademiki w Łodzi. Jakie są ceny? Czy zostały jeszcze miejsca? Sprawdzamy!

i

Autor: Jakub Mazurkiewicz

Edukacja

Studia na Politechnice Łódzkiej można rozpocząć już wiosną. Ruszają dwa nowe kierunki

2024-02-05 12:25

Wiosną na Politechnice Łódzkiej będzie można podjąć studia na jednym z 28 kierunków oferowanych po polsku i 6 w języku angielskim. W ofercie uczelni pojawiły się dwa nowe kierunki. Rekrutacja na studia rozpoczynające się w semestrze letnim potrwa do 26 lutego, a na kandydatów czeka ponad 1,6 tys. miejsc.

Na Politechnice Łódzkiej trwa rekrutacja na studia II stopnia, rozpoczynające się w semestrze letnim. Rozpoczęcie studiów w połowie roku akademickiego umożliwia absolwentom studiów inżynierskich I stopnia, które trwają 3,5 roku, kontynuowanie nauki bez półrocznej przerwy. Na kandydatów czeka 1537 miejsc na studiach stacjonarnych i 90 na studiach niestacjonarnych. Mają oni do wyboru 28 kierunków w języku polskim i 6 w języku angielskim

W tym roku uczelnia uruchomi dwa nowe kierunki. Na Wydziale Mechanicznym będzie można studiować naukę o materiałach i technologii. Studenci tego kierunku mają zyskać wiedzę na temat nietypowych wymagań konstrukcyjnych i eksploatacyjnych, a także zdobyć specjalistyczne kompetencje projektowe w zakresie procesów technologicznych.

- Nauka o materiałach umiejętnie łączy piękno z użytecznością, intuicję z logiką, teorię z praktyką, a także mikroświat atomu z makroświatem konstrukcji – mówi prof. Jacek Sawicki z Wydziału Mechanicznego PŁ. - W czasie studiów studenci zdobędą wiedzę i umiejętności dzięki realizacji kilku projektów z różnych obszarów inżynierii materiałowej, m.in., druku 3D, inżynierii powierzchni oraz biomateriałów.

Inżynieria procesów przemysłowych to z kolei nowy kierunek na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Absolwenci tego kierunku zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające na opracowanie i udoskonalenie procesów produkcyjnych, m.in. w branży farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej i biotechnologicznej.

- Projektowanie oraz optymalizacja produkcji przemysłowej wymaga specjalistycznych umiejętności oraz znajomości najnowszych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów, środowiska naturalnego i bezpieczeństwa procesowego. Osób z taką wiedzą poszukują firmy z branży przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego czy spożywczego – podkreśla prof. Maciej Jaskulski.

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim potrwa do 26 lutego.

Polonez dla Łodzi 2024