audioriver

i

Autor: Festiwal Audioriver materiały prasowe

wydarzenia

Festiwal Audioriver przenosi się do Łodzi! Ile zapłacimy za bilety?

2024-02-20 21:25

Festiwal Audioriver, czyli jedno z ważniejszych wydarzeń dla fanów muzyki elektronicznej, przenosi się do Łodzi. Nie każdy jest jednak zadowolony z nowej lokalizacji wydarzenia, ponieważ park na Zdrowiu znajduje się w sąsiedztwie m.in. Zoo.

Audioriver przenosi się do Łodzi! Nie brakuje kontrowersji

Jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie Środkowo-Wschodniej od 2024 roku będzie odbywać się w Łodzi. Wchodząc w pełnoletniość, festiwal opuszcza rodzinne gniazdo i przenosi się z Płocka do nowej lokalizacji.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 lipca w łódzkim parku na Zdrowiu.

Składać się będzie z części muzycznej, prezentującej szerokie spektrum gatunków muzyki elektronicznej oraz rozległego programu dziennego, pełnego spotkań i warsztatów podejmujących tematy społeczne. Festiwal klasycznie zamknie Sun/Day, czyli wydarzenie w formule piknikowej.

Jak tłumaczą organizatorzy, Audioriver przybywa do nowego miasta również po to, aby połączyć się z lokalną tkanką kulturalną i wspólnie budować dalej muzyczną przyszłość.

Pojawiły się jednak głosy sprzeciwu dotyczące nowej lokalizacji festiwalu. Wiele osób jest zaniepokojonych faktem, że głośny festiwal zakłóci spokój zwierząt w pobliskim ogrodzie zoologicznym, ponadto uważają, że po imprezie park zostanie całkowicie zdewastowany. Na portalu change.org pojawiła się petycja zdenerwowanych mieszkańców, natomiast na Facebooku krąży już wydarzenie "Nie idę na Audioriver".

Festival Audioriver 2024. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Obecnie karnet na wydarzenie kosztuje 500 (dwudniowy) i 640 złotych (trzydniowy). Cena ta będzie obowiązywać do 19 lutego, a następnie znów wzrośnie.

Bilety można kupić za pośrednictwem platform ebilet.pl oraz biletomat.pl.

Lisek i jego popisowe danie. "W tym roku mama i teściowa mogą mnie nie wpuścić do kuchni"

112 budynków zniknęło z mapy Łodzi w 2023 roku