Rolnicy będą protestować w centrum Łodzi. Sprawdź, kiedy należy spodziewać się utrudnień

i

Autor: J.M

Protest rolników

Rolnicy będą protestować w centrum Łodzi. Sprawdź, kiedy należy spodziewać się utrudnień

2024-04-28 17:42

Protestujący rolnicy ponownie pojawią się w Łodzi. Tym razem zauważymy traktory w ścisłym centrum miasta, bo pod Urzędem Marszałkowskim. Należy się spodziewać utrudnień. O szczegółach przeczytacie w dalszej części artykułu.

Strajk rolników Łódź 26 kwietnia 2024. Gdzie blokady dróg?

Rolnicy nie odpuszczają w swoich działaniach. W piątek (26 kwietnia) odbędzie się kolejny protest rolników, tym razem pod Urzędem Marszałkowskim przy ul. Piłsudskiego 8. Potrwa on w godzinach 10-17. Należy spodziewać się dużych utrudnień w tej ruchliwej części miasta. Traktory zablokują pas ruchu do ul. Przędzalnianej.

Dlaczego rolnicy strajkują?

Rolnicy sprzeciwiają się polityce „Zielonego Ładu”. i napływowi produktów rolnych z Ukrainy. Twierdzą, że nie uderzy tylko w ich grupę, ale we wszystkich. Z tego powodu rozpoczynają akcję, która ma na celu uświadomienie społeczeństwa.

- Niestety frustracja narasta. Dziwi mnie, że reszta społeczeństwa jest na to obojętna. Byliśmy zmuszeni dzisiaj tutaj przyjechać, bo niewiele się zmieniło. Rządzący biorą nas na przeczekanie. Dlatego musieliśmy tutaj dzisiaj przyjechać, nie jakąś ogromną grupą, bo rolnicy są zajęci pracami polowymi – mówił jeden z rolników przy okazji poprzedniego protestu.

Kolejny protest jest organizowany, ponieważ poprzednie nie dały oczekiwanych efektów.

21. Olsztyński Bieg Jakubowy