Radomiak Radom – Widzew Łódź. Jeszcze raz uszczęśliwić kibiców. „Chcemy podziękować naszym kibicom”

i

Autor: widzew.com

Sport

Radomiak Radom – Widzew Łódź. Jeszcze raz dać powód do dumy.„Chcemy podziękować naszym kibicom”

2024-05-24 13:16

Już w tę sobotę zakończy się obecny sezon Ekstraklasy. Widzew zakończy go w Radomiu. Łodzianie od pewnego czasu są pewni utrzymania, ale chcą się pożegnać z rozgrywkami w dobrym stylu.

Piłkarze Widzewa ostatni mecz w sezonie zagrają w Radomiu z lokalnym Radomiakiem. Niestety, ostatni mecz domowy mimo dobrej gry nie zakończył się zwycięstwem. Dlatego czerwono-biało-czerwoni będą chcieli zakończyć rozgrywki zwycięstwem.

- Zrobimy wszystko, żeby zagrać bardzo dobre spotkanie. Mam nadzieję, że skuteczność będzie lepsza niż z Lechem. Zależy nam na zwycięstwie, nie tylko na dotrwaniu do końca sezonu. Pamiętamy końcówkę roku, gdy przegraliśmy kilka meczów z rzędu, teraz wiem, co powodowało pewne mechanizmy. Pracowaliśmy nad nimi po starciu z Zagłębiem, z Lechem przyniosło to efekt. Chcemy wygrać, żeby na pierwszej konferencji w nowym sezonie móc spotkać się w pozytywnych nastrojach – powiedział Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź.

Na przedmeczowej konferencji pojawił się także piłkarz Widzewa – Noah Diliberto. Opowiedział o tym jak ważne będzie zwycięstwo z Radomiakiem i co motywuje piłkarzy.

- Liczymy na to, że wygramy jutro z Radomiakiem i dobrze zakończymy sezon. Chcemy w ten sposób podziękować naszym kibicom, którzy przez cały rok byli z nami praktycznie w każdym miejscu w Polsce – powiedział Noah Diliberto, pomocnik Widzewa.

Diliberto dołączył do Widzewa zimą. Choć rzadko zaczynał mecze w wyjściowej jedenastce, to pokazał kilka ciekawych zagrań. Kibice zapamiętają go przede wszystkim z pięknej bramki w meczu z Górnikiem Zabrze. Zawodnik opowiedział o tym jak się czuje po połowie sezonu w klubie.

- Cieszę się, że mogę być w Widzewie. Jestem zadowolony, bo z każdym meczem robię progres. Zarówno pod względem fizycznym, jak i taktycznym. Cały czas nad sobą pracuję i chcę grać jak najwięcej […] Moja dziewczyna jest ze mną w Łodzi, więc aklimatyzacja nie była problemem – dodał Francuz.

Podczas konferencji trener łodzian został zapytany o zawodników, którzy w lecie opuszczą Widzew.

- Dużo się dzieje wokół drużyny. Tajemnicą poliszynela jest to, że niektórzy będą się żegnać z Widzewem, ale nie wszystko jeszcze oficjalnie wiadomo. W takich momentach czasem trudniej z siebie wykrzesać 102% niż 99%, jednak wierzę w każdego, kto uczestniczy w treningach i zagra w jutrzejszym meczu – dodał Daniel Myśliwiec.

Trener przyznał także, że niektórzy zawodnicy niewidniejący w planach na przyszły sezon niedostaną szansy na grę w Radomiu.

Mecz Radomiak Radom – Widzew Łódź odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 17:30.

Tak kiedyś wyglądał Andrzej Piaseczny. Aż kolana miękną! Pokazujemy jego zdjęcia sprzed 30 lat