Geyer Music Factory w Białej Fabryce już po raz 15

i

Autor: mat. prasowe

Łódź

Geyer Music Factory w Białej Fabryce już po raz 15. Kogo usłyszymy w tym roku?

2024-05-24 11:48

Jazz, muzyka latynoska, pop i utwory autorskie zabrzmią na dziedzińcu Białej Fabryki Ludwika Geyera w Łodzi podczas 15. edycji festiwalu Geyer Music Factory. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia z gorącej Brazylii, a także klasyczne i nowoczesne wykonania inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata. Bilety na koncerty są już w sprzedaży.

Ruszyła sprzedaż biletów na 15. edycję festiwalu Geyer Music Factory. Tytuł tegorocznej edycji - „Ale to już było” - nawiązuje do najbardziej lubianego przez publiczność repertuaru zaprezentowanego podczas wszystkich dotychczasowych odsłon festiwalu. W tym roku czekają nas zarówno kameralne koncerty, jak i występy małej orkiestry rozrywkowej. Usłyszymy muzykę filmową, latynoską, pop i utwory autorskie. Każdemu z koncertów, jak co roku, towarzyszyć będą oprowadzania po wystawach dostępnych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi tematycznie związane z koncertami.

Bilety na koncerty w cenie 40 zł (miejsca siedzące) są dostępne na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w godzinach otwarcia muzeum. W przypadku wyprzedania biletów na miejsca siedzące, dostępne będą płatne wejściówki na miejsca stojące.

28 czerwca - Grohman Orchestra & Bartek Grzanek

  • Festiwal zainaugurują „Filmowe piosenki” w wykonaniu Grohman Orchestra & Bartek Grzanek. Zespół zaprezentuje wielkie przeboje z takich filmów jak „Pretty Woman”, „Gorączka sobotniej nocy”, „Shrek”, „Czas Apokalipsy”, „Uwierz w ducha” czy „Blues Brothers”. W skład zespołu wchodzą instrumentaliści z Filharmonii Łódzkiej oraz wokalista Bartek Grzanek.

5 lipca - Dorota Miśkiewicz

  • Podczas koncertu „Bons amigos” posłuchamy materiału z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz, nagranej w Rio de Janeiro z udziałem brazylijskich gwiazd, w tym m.in. ikoną latin jazzu, gitarzystą Toninho Hortą. Po entuzjastycznie przyjętej trasie koncertowej z udziałem gości z Brazylii, która odbyła się we wrześniu 2023 r., Dorota Miśkiewicz powraca do muzyki południa, tym razem z towarzyszeniem polskiego zespołu w składzie: Dorota Miśkiewicz – wokal, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Łukasz Żyta – instrumenty perkusyjne.

12 lipca - Atom String Quartet

  • 12 lipca na dziedzińcu Białej Fabryki wystąpi Atom String Quartet - kwartet smyczkowy należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. W programie koncertu pt. „Essence” znajdą się kompozycje muzyków kwartetu oraz utwory polskich kompozytorów (Chopin, Wieniawski, Karłowicz, Seifert, Komeda). W skład zespołu wchodzą skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.

19 lipca - Motion Trio

  • Festiwal zakończy koncert „MOTION in motion” w wykonaniu akordeonistów z Motion Trio. Muzycy łączą w swej twórczości ognistą muzykę o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. W skład zespołu wchodzą: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.
Mellina - Maciej Maleńczuk o sanah i Podsiadło. Kogo nie jest w stanie słuchać?