Subway z problemami

i

Autor: unsplash.com

Biznes

Znana sieć fast foodów ma problemy finansowe. Zamknięto już tysiące restauracji

2023-06-14 15:50

Przyszłość znanej sieci barów szybkiej obsługi rysuje się w czarnych barwach. W ostatnich latach sieć zamknęła tysiące restauracji. Niewykluczone, że będzie zamykać kolejne.

Subway w finansowych tarapatach. Kto przejmie znaną sieciówkę z kanapkami?

Kanapkowy gigant Subway zmaga się z problemami finansowymi. Sieć barów szybkiej obsługi rozważa sprzedaż  -  podaje Reuters. Szacowana wartość firmy to blisko 10 miliardów dolarów. Reuters podaje, że 10 firm złożyło już swoje oferty kupna, a szczegóły procesu sprzedaży są poufne. 

Subway działa przede wszystkim na rynku amerykańskim, gdzie w ostatnich latach musiał mocno ograniczyć działalność. W 2022 roku franczyzobiorcy zamknęli 2,7 proc. restauracji należących do sieci, czyli blisko 600 lokalizacji. Jednakże roku wcześniej Subway skurczył się o 1000 restauracji, a w 2020 o 1600. 

Subway działa na rynku od 1965 roku, początkowo jako Pete’s Super Submarines. Pierwsza restauracja została otwarta w miejscowości Bridgeport w stanie Connecticut w USA. Firma dość szybko zmieniła nazwę na Pete’s Subway, a następnie na Subway. Pod tą nazwą stała się jedną z największych sieci typu fast food na świecie. W Polsce pierwszą restaurację otwarto w 2004 roku w Krakowie. Łącznie Subway ma prawie 37 000 restauracji na całym świecie w ponad 100 krajach. 

W formie 24: produkty, które smakują lepiej niż fast foody