Poszedł na policję zgłosić kradzież, trafił do więzienia

i

Autor: pixabay

Chciał zgłosić kradzież dowodu rejestracyjnego, trafił do więzienia. Dowód był w jego portfelu

2022-07-28 14:40

Wezwał policję, żeby zgłosić kradzież dowodu rejestracyjnego. Okazało się, że jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary więzienia. Zanim jednak trafił za kratki, w jego portfelu odnaleziono dokument, którego kradzież chciał zgłosić.

Policjanci z Łęczycy jeszcze długo będą pamiętać zgłoszenie z tego dnia. 

- 26 lipca dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży dokumentu z otwartego pojazdu, należącego do 74-letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu łęczyckiego. Mężczyzna poinformował przybyłych na miejsce policjantów, że z pozostawionego we wjeździe do jego posesji samochodzie, z otwartego bagażnika, nieznany sprawca ukradł dowód rejestracyjny - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Pietrzak z łęczyckiej policji. 

Po wylegitymowaniu 74-latka funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łęczycy celem odbycia kary więzienia. 

- Ku zdziwieniu wszystkich uczestników interwencji, okazało się, że skradziony dokument znajduje się w... portfelu zgłaszającego. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą karę 5 miesięcy pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Katarzyna Pietrzak.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków