Polska firma przejmuje turystycznego giganta. Co to oznacza dla klientów?

i

Autor: pixabay

Podróże

Polska firma przejmuje turystycznego giganta. Co to oznacza dla klientów?

2024-09-15 22:39

Thomas Cook, najstarsza na świecie marka z branży turystycznej, przechodzi w ręce eSky. Podpisana już umowa o akwizycji ma zapewnić polskiej spółce wejście do czołówki firm sprzedających pakiety dynamiczne w Europie.

Polska firma przejmuje turystycznego giganta

Po 180 latach Thomas Cook zmienia właściciela. Umowa zawarta między Grupą eSky a funduszem Fosun Tourism Group dotyczy przejęcia marki Thomas Cook z wyjątkiem jej działalności w Chinach i Indiach. Kwota transakcji nie została ujawniona, a finalizacja ma nastąpić po spełnieniu warunków brytyjskiego Civil Aviation Authority.

Polska Grupa eSky zamierza wesprzeć brytyjską markę w dalszym rozwoju i wykorzystać jej doświadczenie do umocnienia swojej pozycji w Wielkiej Brytanii oraz Europie Zachodniej.

- Synergia niemal dwustuletniego dziedzictwa i doświadczenia marki Thomas Cook z technologią i rozumieniem potrzeb współczesnych konsumentów w eSky pozwoli umocnić naszą pozycję na zachodzie Europy, a także zwiększy elastyczność naszej oferty. Dzięki przejęciu wejdziemy w czołówkę firm sprzedających pakiety dynamiczne w Wielkiej Brytanii, co będzie doskonałą promocją polskiego biznesu na arenie międzynarodowej – mówi Łukasz Habaj, współzałożyciel i prezes zarządu Grupy eSky

Na przejęciu Thomasa Cooka mają skorzystać podróżni

Platforma podróży eSky działa obecnie w ponad 50 krajach w Europie, obu Amerykach oraz w Afryce. Firma od początku działalności stawiała na technologię. Stworzyła m.in. pierwszą w regionie wyszukiwarkę do porównywania i rezerwacji ofert linii lotniczych, uruchomioną w 2008 r. W 2016 roku jako jedna z pierwszych w branży uruchomiła aplikację mobilną. W 2022 Grupa eSky weszła w segment pakietów dynamicznych, łączących loty i hotele w jednej rezerwacji. Decyzja o akwizycji wynika ze strategii Grupy eSky. W ostatnich latach firma bowiem najbardziej inwestowała w pakiety dynamiczne City Break i Wakacje, które są alternatywą dla oferty tradycyjnych touroperatorów.

Co przejęcie Thomasa Cooka będzie oznaczało dla klientów?

- Przyniesie korzyści klientom z rynków, na których działa obecnie Thomas Cook, jak również wesprze naszą działalność na lokalnych rynkach w naszym regionie. Tu duży nacisk położymy na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz produktów, przy czym szczególną uwagę zwrócimy na rozwój w pakietach dynamicznych. W rezultacie każdy klient korzystający z usług obu firm będzie cieszyć się kompleksową ofertą City Break i Wakacje. Nadmienię, że produkt ten pozwala zaplanować podróż do dowolnego miejsca, zgodnie z indywidualnymi preferencjami i bez ograniczeń, które znamy z oferty tradycyjnych touroperatorów – dodaje Łukasz Habaj.

Thomas Cook wejdzie do Polski?

Obecnie Thomas Cook jest w czołówce wśród brytyjskich platform podróży pod kątem wskaźników znajomości marki i zaufania. W wyniku przejęcia firma zyska dostęp do portfolio lotniczego eSky składającego się z ponad 500 przewoźników regularnych i low-cost, co ma przełożyć się na wzrost konkurencyjności marki i produktu pakietowego oferowanego do tej pory przez Thomas Cook. eSky nie wyklucza wprowadzenia przejętej marki na rynek Polski i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W 1841 roku Brytyjczyk Thomas Cook wpadł na pomysł zorganizowania pierwszej wycieczki w Anglii. Przedsięwzięcie to zapoczątkowało rozwój turystyki zorganizowanej, a także długotrwały proces budowy jednej z największych firm turystycznych na świecie.

Wybrano najpiękniejsze kraje świata. Oto TOP 20

Te zabytki zna każdy! Sprawdź, czy wiesz gdzie się znajdują [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Skąd pochodzi ten zabytek?
quizzabytki
Young Leosia prywatnie. Jak mieszka różowowłosa piosenkarka? W jej życiu ważną rolę grają podróże