znani, którzy odeszli

Wszystkich Świętych 2024. Odwiedziliśmy grób Krzysztofa Krawczyka. Pomnik robi wrażenie!

2024-10-25 12:04

Krzysztof Krawczyk był niewątpliwie legendą polskiej muzyki rozrywkowej. Jego przeboje znali i znają wszyscy, niezależnie od wieku i upodobań. Artysta odszedł w 2021 roku, tuż przed Wielkanocą. Grób Krzysztofa Krawczyka znajduje się w Grotnikach, na małym, przestronnym cmentarzu. Pojechaliśmy zobaczyć, jak obecnie wygląda jego pomnik. Robi wrażenie!

Krzysztof Krawczyk był legendą polskiej muzyki

Krzysztof Krawczyk swoją karierę muzyczną zaczynał w latach sześćdziesiątych, kiedy dołączył do zespołu Trubadurzy. Wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim tworzyli jedną z najpopularniejszych grup muzycznych w kraju. To do nich należały takie przeboje jak: "Znamy się tylko z widzenia" czy "Przyjedź mamo na przysięgę".

Później zajął się karierą solową, a jego przeboje do teraz zna każdy, bez względu na wiek. Wylansował takie utwory jak m.in.: "Parostatek", "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień", duet z Goranem Bregoviciem "Mój przyjacielu" czy piękna ballada "Trudno tak", którą nagrał z Edytą Bartosiewicz.

4 maja 1987 przeszedł operację usunięcia migdałków, po którym obniżył mu się głos. W 2005 przeszedł operację wszczepienia endoprotezy prawego stawu biodrowego, a w 2019 analogicznie wszczepiono mu endoprotezę lewego stawu biodrowego.

Muzyk poznał się z Ewą, jego późniejszą żoną, w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Od tego momentu byli nierozłączni. Mimo sporej różnicy wieku spędzili razem 40 lat.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat. Artysta kilka dni wcześniej wyszedł ze szpitala, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem. Ostatecznie jednak to nie COVID był przyczyną śmierci piosenkarza.

Odwiedziliśmy grób Krzysztofa Krawczyka

Artysta został pochowany na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach, gdzie przez wiele lat mieszkał ze swoją żoną, Ewą. Mimo upływu lat, do tej pory Krzysztofa Krawczyka odwiedzają jego fani, którzy zostawiają znicze czy kwiaty.

My również wybraliśmy się na grób Krzysztofa Krawczyka, by zobaczyć, jak w tej chwili wygląda. A pomnik robi wrażenie! Nie brakuje nawiązań do twórczości piosenkarza, jak chociażby napis "Bo jesteś Ty". Maleńkie serduszko, znajdujące się tuż przy tablicy w towarzystwie świeczki ze skrzydłami, przyciąga wzrok. Jest zapewne od jego żony, ponieważ możemy przeczytać na nim: "Smutno mi bez Ciebie".

Miejsce jest bardzo zadbane, przestronne i czyste. Widać, że cały czas jest doglądane i porządkowane.

Zobaczcie sami, jak prezentuje się pomnik Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w Grotnikach.

Ewa Krawczyk wspomina męża Krzysztofa
Sonda
Czy interesujesz się muzyką?
Tadeusz Drozda. Wymyślił nazwę Polsat i napisał „Parostatek” dla Krzysztofa Krawczyka
Tadeusz Drozda, swego czasu nazywany „Dyżurnym Satyrykiem Kraju”, 16 maja odwiedził poranną Aktywację. Data była nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia obchodzona jest rocznica emisji ostatniego odcinka programu rozrywkowego „Śmiechu Warte”.Pan Tadeusz opowiadał o swoich początkach w telewizji, popularności wspomnianego już „Śmiechu Warte”, współpracy z Krzysztofem Krawczykiem, wykreowaniu nazwy telewizji „Polsat” i 55-leciu pracy artystycznej.
Goście Eski Rock