Pojawiły się pierwsze czereśnie z importu. Cena? Lepiej usiądźcie

i

Autor: pixabay

Warzywa i owoce

Pojawiły się pierwsze czereśnie z importu. Cena? Lepiej usiądźcie

2024-04-12 15:18

Choć na otwarcie sezonu na czereśnie trzeba będzie poczekać jeszcze dwa miesiące, to na ryneczkach już pojawiają się owoce z importu. Jakie są ceny w tym roku? Lepiej usiądźcie.

Ceny pierwszych czereśni z importu zwalają z nóg!

Sezon na czereśnie w Polsce rozpoczyna się na początku czerwca i trwa do końca lipca. Na pierwsze rodzime owoce będziemy musieli poczekać jeszcze dwa miesiące. Nie oznacza to jednak, że na ryneczkach nie znajdziemy już owoców z importu. Jak podaje branżowy serwis SadyOgrody, w Hali Mirowskiej w Warszawie pojawiły się pierwsze importowane czereśnie, których cena dosłownie zwala z nóg. Za 250 gramowy pojemniczek trzeba zapłacić 46 złotych, co daje 184 złote za kilogram!

Jakie były ceny czereśni rok temu? 

Rok temu pierwsze importowane czereśnie dotarły do Polski na początku maja. Zdjęcia ze straganu na warszawskich Kabatach szybko obiegły media społecznościowe. Czereśnie kosztowały wtedy 98 złotych za kilogram.

Do rekordu jeszcze daleko

Cena tegorocznych czereśni i tak nie jest rekordowa. Najpewniej do historii przejdzie cena, jaką w maju 2022 zaproponował jeden ze sprzedawców. Miał sprzedawać owoce za 260 złotych za kilogram, choć do tej pory trwa dyskusja, czy czereśnie faktycznie tyle kosztowały.

Sprawdź, jakie były ceny na targowiskach rok temu

Czereśnie- dlaczego warto je jeść? Co zrobić z czereśni?