Platkowie namieszają w składzie ŁKS-u? Łodzianie już latem mogą zmienić klub

i

Autor: lkslodz.pl

Sport

Platkowie namieszają w składzie ŁKS-u? Łodzianie już latem mogą zmienić klub

2023-03-31 12:11

Łódzka młodzież znajduje się na radarach dużych europejskich zespołów. Dwóch ełkaesiaków może już latem dołączyć do zespołu z ligi włoskiej. Chodzi o klub należący do nowego akcjonariusza ŁKS-u.

Dopiero co pisaliśmy o potencjalnych przenosinach Aleksandra Bobka do Juventusu. Pojawiły się pogłoski, że jego kierunek transferowy może być nieco inny. Nadal w planach są Włochy, ale zamiast obecnego klubu Wojtka Szczęsnego będzie to Spezia. Zespół z Serie A należy do amerykańskiej rodziny Platków – tej samej, która wykupiła udziały w ŁKS-ie.

Łódzki sport przekazuje informacje portalu Spezia1906.com, według których oba zespoły miały podpisać porozumienie zapewniające, że najlepsi młodzieżowcy ŁKS-u, będą trafiali do Spezi. Platkowie mieli dokonywać podobnych praktyk już wcześniej. Kiedy byli związani z duńskim SønderjyskE, wyróżniający się tam Emil Holm trafił po czasie do włoskiej drużyny.

Klubowy portal podaje również, że jeśli Spezia utrzyma się na najwyższym poziomie rozgrywkowym, już latem mogą tam trafić Aleksander Bobek i Mateusz Kowalczyk.

Powoli Spezia zamienia się w polską kolonię na półwyspie apenińskim. W tym zespole grają już: Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca, Przemysław Wiśniewski i Szymon Żurkowski. Interesy jednego z nich – Wiśniewskiego, reprezentuje agent współpracujący z Bobkiem, przez co transfer miałby być prostszy.

ŁKS słynie ze swojej młodzieży, którą stara się odważnie dołączać do pierwszej drużyny. Okazuje się, że teraz może stracić zawodników stanowiących trzon pierwszej „jedenastki”, przez co spadnie jakość sportowa. Z drugiej strony, pieniądze z transferów mogą zostać wykorzystane na przyszłe wzmocnienia.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów