Pierwszy sprawdzian zaliczony! Widzew pokonuje beniaminka w sparingu

Autor: widzew.com

2024-06-22 14:20

Piłkarze Widzewa wygrali w sobotę z beniaminkiem ekstraklasy GKS Katowice 3:1 (1:1) w meczu sparingowym. Rozegrane w Łodzi spotkanie dla obu drużyn było pierwszym sparingiem podczas przygotowań do nowego sezonu.

W rozegranym na stadionie Widzewa sparingu w drużynie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił m.in. pozyskany latem przez łódzki klub Jakub Łukowski. Były skrzydłowy Korony otworzył wynik meczu strzałem sprzed pola karnego. Drugiego gola dla Widzewa zdobył Hiszpan Jordi Sanchez, który wykorzystał błąd obrońcy GKS. Po raz trzeci zaś bramkarza GKS pokonał z rzutu karnego inny Hiszpan – Fran Alvarez.

W zespole trenera Daniela Myśliwca wystąpili też m.in. młodzi piłkarze z akademii oraz w drugiej połowie drugi nowy zawodnik – kosowski obrońca Kreshnik Hajrizi.

Autorem jedynej bramki dla GKS był Mateusz Matusz Mak, który skorzystał z błędu słowackiego bramkarza gospodarzy Ivana Krajcirika. W ekipie beniaminka w drugiej połowie wystąpił jedyny zakontraktowany w przerwie między rozgrywkami piłkarz - Hiszpan Borja Galan.

W kolejnym meczu sparingowym Widzew za tydzień zagra z innym beniaminkiem ekstraklasy Motorem Lublin, a rywalem katowiczan będzie w środę drugoligowy GKS Jastrzębie.

Amy MacDonald - jak teraz wygląda piosenkarka? Polacy uwielbiali jej hit "This Is The Life"

Quiz. Ci piłkarze już nie grają w reprezentacji Polski. Pamiętasz ich?