Nowe tanie linie lotnicze już w Polsce. Latają do ulubionego kraju Polaków

i

Autor: pixabay

Podróże

Nowe tanie linie lotnicze już w Polsce. Latają do ulubionego kraju Polaków

2023-10-27 12:35

Mamy dobrą wiadomość dla turystów. Na polskim rynku lotniczym pojawiły się nowe tanie linie. Chodzi o tureckiego przewoźnika Pegasus Airlines, który już realizuje loty do ulubionego kraju Polaków.

Nowe tanie linie lotnicze w Polsce

Turcja należy do najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów, dlatego wejście na polski rynek taniego tureckiego przewoźnika ucieszy wielu turystów, zwłaszcza tych, który wolą podróżować na własną rękę.

Do tej pory pomiędzy Polską a Turcją realizowane były przede wszystkim loty czarterowe, ale trend ten zaczyna się zmieniać. Linie Turkish Airlines uruchomiły niedawno połączenie z Krakowa do Stambułu (choć loty miały być realizowane z Katowic), a linie Sun Express, będące wspólnym przedsięwzięciem Turkish Airlines i Lufthansy - z Krakowa do Antalyi. Teraz nowe połączenie uruchomił Pegasus Airlines

Pegasus Airlines już w Polsce. Dokąd można polecieć? 

Linie Pegasus Airlines od kilku lat planowały dotrzeć ze swoją ofertą do Polaków. W tym roku cel został osiągnięty. Pasażerowie już mogą rezerwować loty na połączenie pomiędzy Warszawą a Ankarą, choć wcześniej mówiło się o możliwości uruchomienia połączenia z Łodzi lub Modlina. 

Połączenie zostało uruchomione 4 czerwca i ma odbywać się sezonowo do 22 października. Loty początkowo są realizowane raz w tygodniu. W niedziele o 10:15 Pegasus startuje z lotniska w Ankarze, a o 12:05 ląduje na Lotnisku Chopina w Warszawie, zaś o 13:05 wraca do Turcji. Jednakże od lipca Pegasus będzie latać dwa razy w tygodniu - także w środy. 

Jakie są ceny w Pegasus Airlines?

Jeszcze przed uruchomieniem nowego połączenia bilety można było kupować przez aplikację mobilną. Wówczas ceny za lot w jedną stronę zaczynały się od około 325 złotych (ok. 1500 lirów tureckich). Sprawdziliśmy, jakie są ceny obecnie, kiedy bilety można już rezerwować przez stronę internetową. 

Okazuje się, że jest stosunkowo drogo jak na tanie linie lotnicze. Przykładowo, lot w jedną w stronę, niedzielę 25 czerwca, w taryfie basic, czyli z bagażem podręcznym, kosztuje 955,40 złotych. Z kolei powrotny w środę 5 lipca, w tej samej taryfie, kosztuje 472,51 zł. 

W ubiegłym sezonie wakacyjnym Turcję odwiedziło 1,1 mln Polaków. 

Prof. Marcin Matczak: Polska nie będzie drugą Turcją. Społeczeństwo jest zbyt silne
Listen on Spreaker.