Orzeł wraca do gry! Startuje nowy sezon 2. Ekstraligi

i

Autor: Facebook KŻ Orzeł Łódź

Sport

Orzeł wraca do gry! Startuje nowy sezon 2. Ekstraligi

2024-04-12 13:22

Startuje nowy sezon żużlowy. Oznacza to występy zawodników Orła Łódź. Ich pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe, a rywalem będzie Texom Stal Rzeszów.

Orzeł opuszcza gniazdo i rozpoczyna walkę o awans. Już 13 kwietnia rozpoczyna się nowy sezon 2. Ekstraligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź rozegra na wyjeździe z Texom Stal Rzeszów.

– W sobotę odbędzie się pierwszy mecz. Zobaczymy, co nasza drużyna jest warta. Czy nasi chuligani okażą się prawdziwymi, czy takimi ze żłobka lub przedszkola. Liczymy na dobry wynik w tym spotkaniu – na konferencji powiedział prezes Witold Skrzydlewski.

Dodatkowo, prezes zachęcił wszystkich kibiców do licznego odwiedzania stadionów.

– 20 kwietnia o godzinie 16:30 zainaugurujemy sezon na Moto Arenie. Naszym rywalem będzie zespół z Poznania. Apelujemy do kibiców żeby pokazali, że są z naszą drużyną. Oczywiście moim marzeniem byłoby żeby stadion znowu został zapełniony do ostatniego miejsca, tak jak to było podczas ŁÓDŹ KREUJE IMME im. Zenona Plecha. Przypominamy, że 12 maja odbędzie się Mecz Narodów, na który również serdecznie zapraszamy. Jesteśmy jeszcze w fazie ustalania trzeciego dodatkowego wydarzenia, które chcemy zorganizować – dodaje prezes, którego cytuje klubowy portal.

Na konferencji pojawił się także trener Maciej Jąder. Opowiedział między innymi o taktyce, która zakłada wystawienie młodzieży.

– Dużo trenowaliśmy, myślę, że wszyscy zawodnicy są gotowi. Jeździliśmy po torach podobnych do rzeszowskiego. Między innymi mieliśmy zajęcia w Lesznie. Na podstawie treningów, przygotowania zawodników i tego, jak sobie radzili na tych torach wybrałem skład na pierwszy mecz – informuje szkoleniowiec Orłów.

Mecz w Rzeszowie odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 19:00.

Trwa budowa przystanku kolejowego Łódź Zarzew

Dawid Kwiatkowski rozczulił fanów zdjęciem z psem. "Weedy wygrał życie mając Ciebie"