Nowa atrakcja w Orientarium. Chętni będą mogli zajrzeć do podziemi łódzkiego zoo

Łódzkie Orientarium przygotowało nową atrakcję. Od 15 stycznia udostępniona zostanie dla zwiedzających nowa ścieżka edukacyjna, prowadząca m.in. przez podziemia techniczne łódzkiego zoo. Chętni będą mogli także poeksperymentować i sprawdzić, co zrobić, by brudną wodę zamienić w czystą.

Łódzkie Orientarium przygotowało nową ścieżkę edukacyjną „Jak tworzymy oceany”. Nowa ścieżka będzie prowadziła przez podziemia techniczne Orientarium, gdzie będzie można zobaczyć sprzęt, który dba o wodę we wszystkich zbiornikach łódzkiego zoo. Chętni będą mogli także poeksperymentować i sprawdzić, co zrobić, by brudną wodę zamienić w czystą.

- Nowa ścieżka to będzie spacer od samego początku, czyli od budowy cząsteczki wody, aż do specjalistycznych pomp, które także będzie można zobaczyć w łódzkim zoo - mówi Michał Gołędowski, kierownik działu edukacji. - Przyjrzymy się temu, jak w Orientarium krąży woda, jak ze słodkiej wody wyczarować słoną, a nawet sprawdzimy, co trzeba zrobić, by wodę uzdatnić.

Nowa ścieżka edukacyjna w łódzkim zoo będzie dostępna dla zwiedzających codziennie od 15 stycznia do 9 lutego. Od 15 do 26 stycznia bezpłatna wycieczka będzie startować poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00, 10:30, 11:30, 12:00 Z kolei od 29 stycznia do 9 lutego bezpłatna wycieczka będzie startować od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:30, 12:00, 12:30.

Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź