mpk

i

Autor: Redakcja

długi

Najwięcej gapowiczów spotkamy w Łódzkiem! Są najnowsze dane BIG InfoMonitor

2023-10-04 15:25

Z danych rejestru BIG InfoMonitor wynika, że najwięcej osób, które nie płacą kar za jazdę bez biletu transportem publicznym, jest w Łódzkiem. Łącznie Ponad 8,2 tys. gapowiczów uzbierało 13,8 tysięcy nieopłaconych w terminie kar. Tym samym są winni miastu blisko 7 mln złotych! Kto najbardziej ryzykuje?

Najwięcej dłużników-gapowiczów jest w Łódzkiem

W całej Polsce jazda bez biletu jest bardzo popularna. Okazuje się, że żyć na krawędzi lubi naprawdę bardzo dużo osób. Niestety, również ogromna ilość została "złapana". Zaległe zadłużenie z tytułu opłat karnych za brak biletu na przejazd komunikacją miejską i koleją odnotowane we wrześniu w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor to blisko 78 mln zł, a liczba niesolidnych płatników sięga 60 tysięcy!

Jak się okazuje, najwięcej gapowiczów mamy w Łódzkiem. Ponad 8,2 tysięcy osób uzbierało tu 13,8 tysięcy złotych nieopłaconych w terminie kar wartych blisko 7 mln złotych.

Kto najbardziej ryzykuje?

Okazuje się, że najwięcej ryzykantów to mężczyźni w średnim wieku. Kobiety stanowią natomiast zaledwie 20 procent i zazwyczaj są w wieku 35-44 lat.

Rekordzistą jest 61-letni mężczyzna z województwa dolnośląskiego, na którego koncie jest 112 nieopłaconych kar. Najmłodszy spośród rekordzistów - 24-latek z Gdyni, powinien uregulować 14 opłat dodatkowych, a najstarszy to 75-latek ze Skierniewic. 

Symulator dachowania w Nowym Sączu

Nowa siedziba sądu apelacyjnego w Łodzi. Remont robi wrażenie!