Mobilne miasteczko ruchu drogowego będzie odwiedzać łódzkie szkoły

Łódź kupiła nowe nowe mobilne miasteczko ruchu drogowego, które przygotuje najmłodszych łodzian do zdania egzaminu na kartę rowerową. Miasteczko będzie można rozstawiać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w salach gimnastycznych, dzięki czemu zajęcia będzie można prowadzić w szkołach przez cały rok.

W mobilnym miasteczku ruchu drogowego, które będzie można rozłożyć w każdej łódzkiej szkole, uczniowie poznają zasady bezpieczeństwa na drogach i będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową. W miasteczku znajdziemy skrzyżowanie ze światłami i ustalonym pierwszeństwem ruchu, rondo, przejście dla pieszych z sygnalizacją, przejazd kolejowy ze szlabanem, drogę jednokierunkową oraz wszystkie podstawowe znaki, jakie rowerzyści mogą spotkać na drodze.

- Mobilne miasteczko ruchu drogowego daje możliwość prowadzenia szkoleń przez okres niemal całego roku szkolnego, niezależnie od pogody - podkreśla Michał Gogolewski z Biura Inżyniera Miasta. - Dzięki swojej konstrukcji można je dostosować do wymiarów sali gimnastycznej, dzięki czemu w większości szkół wyposażonych w sale - bez względu na to czy są one większe, czy mniejsze - będzie można przeprowadzić zajęcia z dziećmi.

Dzięki mobilnemu miasteczku, najmłodsi łodzianie pod opieką policji i wychowawców będą mogli przygotować się do zdania egzaminu na kartę rowerową w swoich szkołach. Zajęcia prowadzone będą z udziałem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. W szkole będzie mógł odbyć się również sam egzamin.

Szkoły, które chcą zrealizować zajęcia w swojej placówce, mogą zgłosić się do Wydziału Edukacji.

MPK Łódź wycofuje kultowe tramwaje