Minimalna emerytura wzrośnie do 4,3 tys. zł?

i

Autor: pixabay.com

Emerytura

Minimalna emerytura wzrośnie do 4,3 tys. zł? Pojawiła się nowa propozycja

2024-07-23 15:38

Kandydat Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa, zaproponował wprowadzenie minimalnej emerytury we wszystkich krajach Unii Europejskiej w wysokości tysiąca euro (ok. 4,3 tys. zł). W jego ocenie, minimalna emerytura pozwoli na likwidację nierówności i da szansę na godne życie dla rosnącej populacji osób na emeryturze.

Paweł Kampa, jeden z kandydatów Nowej Lewicy wyborach do Parlamentu Europejskiego, przedstawił propozycję wprowadzenia do końca najbliższej kadencji na terenie wszystkich państw Unii Europejskiej minimalnej emerytury w wysokości tysiąca euro (ok. 4.3 tys. zł).

- Unii Europejskiej potrzeba nowej wizji dla przyszłych pokoleń, impulsu który na nowo sprawiłby, że obywatele Europy mogliby uwierzyć, że Unia Europejska jest dla nich - powiedział Paweł Kampa. - Taką perspektywą może stać się Wspólna Polityka Demograficzna. Zanim jednak ją opracujemy, zacznijmy od konkretnego projektu - wyrównywaniu poziomów życia we Wspólnocie. Wprowadzenie w ciągu kilku lat minimalnej emerytury w całej Unii to jeden z kroków w tym kierunku.

Według polityka, od kilku lat jesteśmy świadkami wyrównywania cen w koszyku podstawowych artykułów na terenie UE, jednak w przypadku świadczeń socjalnych, nadal są widoczne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi państwami. W jego ocenie, minimalna emerytura pozwoli na likwidację tych nierówności i da szansę na godne życie dla rosnącej populacji osób na emeryturze.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 9 czerwca.

Wyższy wiek emerytalny albo wyższe podatki
Listen on Spreaker.