Matura 2021

i

Autor: Nella Krysztofowicz

Matura 2021 w Łodzi. Dziś uczniowie piszą polski. Jak wygląda egzamin w reżimie sanitarnym?

2021-05-04 9:19

We wtorek, 4 maja, punktualnie o godz. 9, rozpoczęła się matura pisemna z polskiego na poziomie podstawowym. Odwiedziliśmy jedno z łódzkich liceów, by sprawdzić, jak wygląda egzamin dojrzałości pisany w reżimie sanitarnym. Jakie nastroje panują wśród maturzystów? Czy cieszą się ze spotkania z koleżankami i kolegami? Przeczytajcie!

Właśnie zaczyna się egzamin dojrzałości - dzisiaj z języka polskiego. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym. Jak wygląda zdawanie egzaminu dojrzałości w czasie pandemii? Z maturzystami z 33 Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, na ul. Kusocińskiego, rozmawiała nasza reporterka.

- Podczas części podstawowej egzaminu, jesteśmy podzieleni na dwie grupy: połowa klas w jednej sali gimnastycznej, połowa w drugiej. Później, rozszerzenia odbywać będą się w mniejszych salach - mówi nam jedna z maturzystek.

Maturzyści zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest to egzamin, jednak wielu podchodziło do niego na luzie.

- Mam tylko nadzieję, że nie napiszę, że Adama Mickiewicza napisał Pan Tadeusz - zdradził nam jeden ze zdających.

Jedna z maturzystek wyznała, że od rana bardzo się stresowała, jednak to minęło, gdy spotkała się ze swoimi koleżankami i kolegami.

Jutro - w środę, 15 maja - uczniowie klas maturalnych zmierzą się z królową nauk - matematyką. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z tego przedmiotu, również rozpoczyna się o godz. 9.

Raport z Anteny 29.04