Majówka w Łodzi. Dokąd można polecieć z łódzkiego lotniska?

i

Autor: mat. prasowe

Majówka

Majówka w Łodzi. Dokąd można polecieć z łódzkiego lotniska?

2024-05-05 21:23

Za trzy tygodnie majówka. Dla osób, które chcą spędzić długi majowy weekend za granicą, łódzkie lotnisko ma kilka propozycji. Sprawdź, dokąd można polecieć z Łodzi.

Majówka w Łodzi. Sezon czarterów na łódzkim lotnisku

W tym roku majówka wypada bardzo korzystnie. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego – w poniedziałek (29 kwietnia), wtorek (30 kwietnia) i czwartek (2 maja), żeby zrobić sobie tygodniowy urlop. Majówkowy weekend można wykorzystać na zagraniczne podróże. W tym roku sezon czarterów na łódzkim lotnisku rozpocznie się wcześniej niż zwykle.

- 27 kwietnia o godz. 11 poleci pierwszy samolot do Antalyi. Zainteresowanie inauguracyjnym lotem było tak duże, że wczasy na Riwierze Tureckiej sprzedały się błyskawicznie. W związku z dużym zainteresowaniem biuro podróży Coral Travel Poland wyczarterowało drugi samolot z Łodzi do Turcji - na niedzielę 28 kwietnia. Oferta wyprzedała się w kilka dni – informuje Wioletta Gnacikowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź. - Dla tych, którzy chcieliby jeszcze polecieć do Turcji mamy dobrą wiadomość - biuro podróży TUI zdecydowało, że rozpocznie swoje czartery do Turcji wcześniej, niż planowało. Pierwszy lot do Antalyi z TUI odleci w sobotę 27 kwietnia o godz. 11.55. Są jeszcze wolne miejsca.

Pasażerowie będą mogli liczyć na niespodzianki przed podróżą.

- Pierwszy samolot czarterowy powitamy na płycie postojowej uroczystym salutem wodnym. To ceremonia przeznaczona na szczególne okazje. Wozy Lotniskowej Straży Pożarnej utworzą bramę ze strumieni wody nad kołującym samolotem. Nawet jeśli nie wybieramy się w podróż, warto przyjść na lotnisko i zobaczyć, jak wygląda ta lotnicza tradycja – dodaje Gnacikowska.

Dokąd jeszcze można polecieć z łódzkiego lotniska?

Kwietniowe czartery to nie są tylko loty na majówkę. Tureckie kierunki Antalya i Bodrum będą w rozkładzie łódzkiego lotniska nieprzerwanie aż do października. W kolejnych tygodniach dojdą następne połączenia do Turcji, a w szczycie sezonu będzie aż dziewięć rotacji w tym kierunku.

Od czerwca można będzie polecieć także do Burgas w Bułgarii i na greckie wyspy Kretę, Rodos i Zakynthos.

W ofercie lotniska są też inne kierunki obsługiwane przez linię lotniczą Ryanair. Alicante oraz Malaga to idealne miejsca dla osób, które będą chciały połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem na plaży. Z kolei dla osób preferujących city break lotnisko ma w ofercie loty do Mediolanu, Bergamo, Londynu, Dublina, Brukseli i East Midlands. Na wszystkie połączenia rejsowe są jeszcze bilety.

Oto najbezpieczniejsze linie lotnicze na świecie

Parada balonów i darmowe loty nad Łodzią