nowa linia

i

Autor: unsplash.com

Podróże

Wystartowały nowe linie lotnicze. Dokąd można polecieć na wakacje?

2024-06-03 15:11

Wystartowała nowa, polska-niemiecka linia lotnicza. Fly4 Airlines, za którymi stoją polski przewoźnik Enter Air i niemiecki koncern turystyczny TUI, mają już za sobą pierwsze loty.

Nowe linie lotnicze w Polsce. Dokąd latają? 

Fly4 Airlines to linia lotnicza założona w listopadzie przez polskiego przewoźnika czarterowego Enter Air i niemiecki koncern turystyczny TUI. Nowy przewoźnik obsługuje rynek wet-lease, co oznacza, że będzie latać głównie dla klientów TUI i Enter Air. Fly4 wykonały w marcu swój pierwszy rejs.

- Linia Fly4 ruszyła z lekkim opóźnieniem w niedzielę, 10 marca. Wykonała wtedy pierwszy rejs dla TUI Belgium. Obecnie lata regularnie od środy do niedzieli. Po uzyskaniu certyfikatu od nadzoru brytyjskiego mamy nadzieję, że w połowie kwietnia zacznie latać dla TUI UK – powiedział portalowi wnp.pl Andrzej Kobielski, wiceprezes ds. handlowych w Enter Air.

Jak podaje serwis wnp.pl, spółka będzie próbowała wejść na rynki pozaeuropejskie, takie jak USA i Kanada. Nowe linie posiadają bowiem odrębną flotę i będą się rozwijać niezależnie.

Enter Air to największa prywatna linia lotnicza w Polsce. Przewoźnik świadczy usługi dla polskich i zagranicznych biur podróży, latając do ponad 30 krajów. Linia posiada siedem stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie. Flota Enter Air składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i pięciu Boeingów 737 MAX 8. 

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"

Ważenie pasażerów przed lotem | PORANEK ROCK