kwarantanna dla uczniów

i

Autor: Pixabay.com

Kwarantanna dla uczniów będzie KRÓTSZA? Pod jednym warunkiem! Deklaracja ministra edukacji

2021-11-09 11:51

Czy uczniowie objęci kwarantanną będą spędzać na niej mniej czasu niż ustawowe 10 dni? Chciałby tego Przemysław Czarnek, minister edukacji, który zadeklarował optowanie za maksymalnym skróceniem kwarantanny. Wszystko jednak pod jednym warunkiem.

Dziś kwarantanna wynosi 10 dni, ale gdyby wynosiła mniej niż tydzień, byłoby jeszcze lepiej - powiedział w poniedziałek Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. - Jeśli taki powrót byłby możliwy i bezpieczny optowałbym za tym, żeby kwarantannę maksymalnie skrócić.

Deklaracja ministra padła podczas poniedziałkowego briefingu prasowego w Baranowie (woj. lubelskie). Dziennikarze zapytali go o możliwość krótszej kwarantanny dla uczniów, którzy po około 7 dniach od kontaktu z koronawirusem nie mają objawów i którzy - po wykonaniu testu i uzyskaniu negatywnego wyniku - mogliby wrócić do szkoły wcześniej.

- Nie jestem przedstawicielem Ministerstwa Zdrowia i się na tym nie znam, ale jeśli taki powrót byłby możliwy i bezpieczny z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowia dzieci i młodzieży, to optowałbym właśnie za tym, żeby tę kwarantannę skrócić maksymalnie - powiedział Czarnek. - Dziś kwarantanna wynosi dziesięć dni, ale gdyby wynosiła mniej niż tydzień, byłoby jeszcze lepiej.

Minister Czarnek został również zapytany, czy szkoły są miejscem zakażania się COVID-19.

- Miejsca zakażenia mamy wszędzie - to nie jest kwestia, czy to jest placówka oświatowa, czy nie - odparł minister. - To jest również galeria, kino, wesele. Wszędzie, gdzie dochodzi do kontaktów społecznych, jest możliwość transmisji koronawirusa, również w szkole. Dlatego zamykaliśmy szkoły podczas drugiej i trzeciej fali, żeby uciąć kontakty społeczne kilkunastu milionom ludzi, a robiliśmy to dlatego, że służba zdrowia była już pod ścianą. Dziś tego nie ma.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2