Karetka ratownictwa medycznego

i

Autor: archiwum portalu Zdjęcie poglądowe

Koronawirus Łódzkie 23.04. Ile zakażeń w Łódzkiem w piątek? Sprawdź najnowsze dane

2021-04-23 10:46

Koronawirus Łódzkie. Ponad 10 tys. zakażeń - w piątek, 23 kwietnia, po godz. 10, Ministerstwo Zdrowia podało liczbę nowych zakażeń koronawirusem z ostatniej doby. Jak wygląda sytuacja pandemiczna w kraju? Ile zakażeń w Łódzkiem? Czy można już stwierdzić, że trzecia fala pandemii koronawirusa jest już za nami? Zobaczcie najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia!

Koronawirus Łódzkie 23.04.

10 858 - w piątek, 23 kwietnia, po godz. 10 poznaliśmy liczbę zakażeń koronawirusem zarejestrowaną w ciągu ostatniej doby. Zmarło 539 osób.

W czwartek, Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 12 762 osób. Zmarło 694 chorych z COVID-19.

Ile zakażeń w Łódzkiem? W piątek, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 746 przypadkach zakażenia koronawirusem z woj. łódzkiego.

Szczepienia. Padł kolejny rekord!

Tymczasem program szczepień posuwa się do przodu.

- W sobotę zostanie wykonane 10-milionowe szczepienie, mamy nowy rekord dzienny - w czwartek zostało zaszczepionych 297 tysięcy osób; widać, że dynamika szczepień jest pozytywna - powiedział w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Jak wygląda frekwencja, jeśli chodzi o rejestrację na szczepienia wśród osób w średnim wieku?

- Notujemy zainteresowanie w dniu otwarcia, gdy rozpoczyna się rejestracja, na poziomie między 60 a 70 tysięcy osób - powiedział Dworczyk. - Później każdego dnia oczywiście osoby z tego rocznika zapisują się dalej. Myślę, że za jakiś tydzień będzie taka możliwość, by powiedzieć procentowo, ilu 50-latków się zapisało.

Raport z anteny 22.04, godz.10