allegro

i

Autor: Materiał prasowy

Zakupy

Koniec z podróbkami na Allegro. Posypią się kary dla nieuczciwych sprzedawców

2024-07-22 15:24

Allegro wprowadza nowe zasady, które mają raz na zawsze rozwiązać problem sprzedaży podróbek. Sprzedawcy muszą zaakceptować nowy regulamin, żeby dalej sprzedawać markowe produkty. Za wystawienie podróbki będą grozić wysokie kary.

Koniec z podróbkami na Allegro

Podróbki od lat zalewają rynek i są zmorą nie tylko producentów, ale także konsumentów, nie licząc osób, które celowo kupują nieoryginalne produkty. Allegro postanowiło wytoczyć ciężkie działa przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Od września na platformie sprzedażowej obowiązywać będzie nowy regulamin, który ma raz na zawsze rozwiązać problem podróbek. Sprzedawcy do tego czasu muszą zaakceptować nowe warunki sprzedaży produktów znanych marek. Jeśli tego nie zrobią, ich oferty nie pojawią się w serwisie. Nowy regulamin dotyczy sprzedaży produktów konkretnych firm. Na liście znajduje się ponad 100 brandów, m.in. Adidas, Calvin Klein, New Balance, Apple czy Samsung.

Co więcej, to wytyczne dla kont firmowych, natomiast posiadacze zwykłych kont będą mogli sprzedawać produkty znanych marek tylko na Allegro Lokalnie.

Będą kary za wystawianie podróbek

To nie wszystko. Jeśli któraś z firm zgłosi swoje wątpliwości co do oryginalności sprzedawanego produktu, Allegro będzie mogło zablokować jego sprzedaż, a jeśli sytuacji się powtórzy - nałoży na sprzedawcę karę w wysokości 2500 złotych.

W nowym regulaminie są też obostrzenia dotyczące firm spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które sprzedają towary znanych marek. Od września nie będą mogły wystawiać na Allegro takich przedmiotów. Również firmy znajdujące się w EOG nie będą mogły wystawiać w serwisie markowych towarów, które będą wysyłane spoza tego obszaru, jeżeli nie wystawią faktury.

Marki modowe, które zniknęły z mapy Polski

Białystok. KAS znalazła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii