Kasy samoobsługowe

i

Autor: unsplash.com

Handel

Znana sieć handlowa wycofuje kasy samoobsługowe. Zaskakujący powód

2023-12-11 15:09

Kolejna sieć supermarketów zrezygnuje z kas samoobsługowych i przywraca kasjerów do pracy. Taką decyzję podjęła właśnie brytyjska sieć Booths – jako pierwsza w Wielkiej Brytanii, ale w innych krajach także znikają ze sklepów stanowiska do samodzielnej obsługi. Czy polskie sieci także zdecydują się na taki krok?

Znana sieć handlowa wycofuje kasy samoobsługowe

Sieć supermarketów Booths jako pierwsza w Wielkiej Brytanii rezygnuje z kas samoobsługowych niemal we wszystkich sklepach. Brytyjska sieć posiada 28 lokalizacji, a stanowiska do samodzielnej obsługi klientów mają pozostać jedynie w dwóch. Decyzja była podyktowana licznymi skargami od klientów - na zawodność maszyn, a także na brak kontaktu z drugim człowiekiem.

- Wierzymy, że koledzy obsługujący klientów zapewniają lepsze wrażenia klientów i dlatego podjęliśmy decyzję o usunięciu kas samoobsługowych w większości naszych sklepów – poinformowała sieć w komunikacie cytowanym przez brytyjski Independent.

- Lubimy rozmawiać z ludźmi i jesteśmy naprawdę dumni, że wracamy do miejsca, w którym nasi klienci są obsługiwani przez ludzi. Zamiast sztucznej inteligencji, stawiamy na rzeczywistą inteligencję – podkreślił z kolei Nigel Murray, dyrektor zarządzający Booths na antenie BBC Radio Lancashire.

Nie tylko w Wielkiej Brytanii znikają kasy samoobsługowe z supermarketów. Niedawno sieć sklepów Action podjęła decyzję o usunięciu stanowisk do samodzielnej obsługi w swoich sklepach w Holandii. Powodem miały być wzmożone kradzieże. Z takiej samej przyczyny zniknęły kasy samoobsługowe w sklepie Aldi w niemieckiej Kolonii oraz w kilku sklepach sieci Walmart w Nowym Meksyku.

Jak dotąd żadna z polskich sieci nie zdecydowała się na takie rozwiązanie. A wy co myślicie na temat kas samoobsługowych?

Sonda
Czy kasy samoobsługowe powinny zniknąć ze sklepów?

10 supermarketów, które zniknęły z Polski. Pamiętasz je?

Polskie sklepy z bronią przeżywają oblężenie