Kibole ŁKS i GKS Tychy zdemolowali sektor na stadionie Widzewa

i

Autor: mat. policji

Kibole ŁKS i GKS Tychy zdemolowali sektor na stadionie Widzewa. Policjanci wkroczyli na trybuny FOTO

2022-04-04 12:49

Niedzielny mecz Widzewa z GKS Tychy to nie tylko piłkarskie emocje. Niestety, kibice gości, którzy przybyli na stadion przy al. Piłsudskiego w towarzystwie kiboli ŁKS Łódź, zdemolowali sektor i znajdujący się tam punkt gastronomiczny. Do akcji wkroczyć musieli policjanci.

Jak informuje policja, po rozpoczęciu meczu kibice drużyny GKS Tychy wraz ze wspierającymi ich kibicami Łódzkiego Klubu Sportowego poprzecinali siatki zabezpieczające i zaczęli regularnie obrzucać sektor gospodarzy różnymi przedmiotami - w tym petardami hukowymi.

- Przedmioty te były następnie odrzucane przez sympatyków Widzewa - relacjonują policjanci. - Podczas przerwy doszło do dewastacji punktu gastronomicznego, którego elementy wyposażenia wyrzucane były przez przyjezdnych na pobliskie sektory. W momencie interwencji służb porządkowych, które chciały ukrócić niebezpieczny proceder, pseudokibice zajmujący stadion gości zaatakowali słuzby porządkowe.

Wówczas - na wniosek organizatora - na stadion wkroczyli policjanci.

- W efekcie działań policji podczas trwania meczu i po jego zakończeniu zatrzymanych zostało 5 osób, w tym jedna nieletnia, które naruszyły przepisy z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - dowiadujemy się z komunikatu. - Ponadto funkcjonariusze ujawnili 4 kibiców drużyny przyjezdnej, którzy obecni byli na meczu, pomimo obowiązującego ich zakazu stadionowego. Podczas szczegółowej kontroli odbywającej się po zakończeniu meczu, policjanci ujawnili również 5 mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania w celu odbycia kary, spośród których jedna poszukiwana była na mocy Europejskiego Nakazu Zatrzymania.

Jak informują policjanci, łącznie podczas działań wylegitymowanych zostało około 700 kibiców.

Łódka - rzeka płynąca pod Manufakturą