juwenalia

i

Autor: Borys Dobrzański

Wydarzenia

Już niedługo Juwenalia Politechniki Łódzkiej! Będzie się działo!

2024-05-19 17:10

Przed nami jedno z najważniejszych imprez dla studentów, czyli juwenalia. W tym roku Politechnika Łódzka przygotowała mnóstwo atrakcji. Będą koncerty, ale nie tylko. Co zaplanowano? O tym porozmawiała nasza reporterka, Kinga Baryga wraz z koordynatorami wydarzenia.

Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024. Program?

Święto studentów zbliża się wielkimi krokami! Juwenalia Politechniki Łódzkiej odbędą się w tym roku w dniach 13-19 maja. Jak co roku, będzie się działo. Nie zabraknie koncertów, ale i wielu wydarzeń towarzyszących. O szczegółach opowiedzieli organizatorzy wydarzenia w rozmowie z reporterką Eski, Kingą Barygą.

"Możemy powiedzieć, że w tym roku wszystko owiane będzie w motyw rzymski, więc motyw starożytności będzie z nami przez cały tydzień. Od poniedziałku zaczynamy od akcji krwiodawstwa - w tym roku pomyśleliśmy o takim szczytnym celu, gdzie wszyscy możemy przyczynić się do czegoś dobrego. Ruszy o 9:00 na kampusie B Politechniki Łódzkiej. Chcemy pobić rekord przy tym, który kiedyś był ustawiony na Politechnice, a przy okazji pomóc" - mówi Leonardo Maricato, główny koordynator Juwenaliów PŁ.

"O 19:00 natomiast odbędzie się wieczór Stand Up-owy, ale nowością jest konkurs dla studentów. Także jest to doskonała okazja, by popisać się swoimi umiejętnościami aktorskimi i zaprezentować swoje poczucie humoru." - dodaje.

By wziąć udział w konkursie należy być studentem Politechniki Łódzkiej lub absolwentem. Wystarczy wysłać krótki program, w którym zaprezentowane zostaną umiejętności. Następnie wyróżnione przez jury zostaną trzy osoby, które wystąpią przed główną gwiazdą.

"14 maja, we wtorek, odbędzie się bieg na orientacje nazwany przez nas "Wyścig Bogów". Nasi studenci mogą zgłaszać się w grupach 3-4 osobowych i poznać bliżej uczelnię, rozwiązując przy tym łamigłówki i zagadki. Start o godzinie 12:00. Wieczorem, o 20:00 odbędzie się polówka, podczas którego wyświetlimy film, który studenci wybiorą z ankiety udostępnionej na wydarzeniu na Facebooku" -  wyjaśnia Magda Szuba, koordynatorka ds. promocji Juwenaliów PŁ.

W środę odbędą się konkurencje sportowe, pomiędzy dziewięcioma wydziałami Politechniki Łódzkiej. Wydarzenie odbędzie się o 12:00 na kampusie B. A tego samego dnia wieczorem słynne grillowanie i Turniej Flanek, nazwany w tym roku  "Grillem u Bachusa", które jest już szeroko znane studentom.

16 maja, w czwartek, odbędzie się silent disco, czyli "Potańcówka u Cezara".

"Zaczynamy o 21:00, a ilość miejsc jest ograniczona. To będą trzy godziny czasu na dobrą zabawę. Tak samo jak Turniej Flanek, wydarzenie odbędzie się za akademikami." - mówi Magda Szuba.

Juwenalia Pollitechniki Łódzkiej. Koncerty

A co zaplanowano na weekend? Politechnika nie będzie zwalniać tempa, wręcz przeciwnie!

"Rozgrzewką przed dniami koncertowymi będzie pochód juwenaliowy zwany "Marszem białych tog". W piątek koncerty zaczynami od przedstawiciela rapu, Tymka. Tuż po nim, wszystkim znany duet Kacperczyk i zakończymy występem Miłego Pana." - dodaje Leonardo.

W sobotę na scenie PŁ pojawi się zespół Poparzeni Kawą Trzy, a następnie Young Igi. Na koniec pojawi się DJ Hazel. Nie zabraknie też laureatów wyłonionych z Przeglądu Kapel Studenckich. W tym roku będą to: Potato Stonks i White Muffins.

Piątek. Start 20.00

  • Potato Stonks
  • Tymek
  • KACPERCZYK
  • Miły Pan

Sobota. Start 20.00

  • White Muffins
  • Poparzeni Kawą Trzy
  • Young Igi
  • Dj Hazel
Dlaczego Viki Gabor zniknęła z show-biznesu?

Zobacz zdjęcia z Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2023