Świąteczne uszka

i

Autor: pixabay.com

Łódzkie jadłodzielnie czekają na pokarmy ze Świąt - zobaczcie MAPĘ LODÓWEK SPOŁECZNYCH

2021-12-27 11:51

Świąteczne potrawy zapełniają lodówki po Bożym Narodzeniu? Nie powinno się ich marnować! Łódzkie jadłodzielnie czekają na dary mieszkanek i mieszkańców miasta. Na Facebooku opublikowano specjalną mapkę. Znajdziecie ją w naszym artykule.

W Łodzi działa obecnie kilkanaście jadłodzielni. Społeczne lodówki można uzupełniać przez cały rok, ale szczególnie ważne jest to w okresie Bożego Narodzenia. Wiele osób nie może bowiem sobie pozwolić na przygotowanie świątecznych posiłków. Tymczasem w wielu domach lodówki pełne są potraw, których nie zjedzono w czasie Świąt. Wyrzucanie pokarmów byłoby zwyczajnym marnotrawstwem. Na Facebooku Foodsharing Łódź zachęca się wiec wszystkich do podzielenia się żywnością - na specjalnej mapce zaznaczono lokalizację wszystkich społecznych lodówek. Jedzenie, które tam zaniesiemy, trafi później na stoły potrzebujących.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku

Adresy jadłodzielni w Łodzi - uzupełnijcie społeczne lodówki po Świętach!

Okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem jest szczególnie trudny dla ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Dzieląc się pokarmami nie tylko zapewnimy im pomoc, ale też nie dopuścimy do sytuacji, w której marnuje się to, co zostało nam po Świętach. Lokalizacje wszystkich społecznych lodówek znajdziecie na poniższej mapce przygotowanej przez Foodsharing Łódź.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!