Policjanci zatrzymali włamywaczy

i

Autor: mat. policji

SERIA WŁAMAŃ w okolicach Poddębic. Policjanci zatrzymali sprawców!

2021-12-26 12:29

Na 10 lat w więzieniu spędzić może dwóch mężczyzn, zatrzymanych 22 grudnia przez poddębickich policjantów. Mają oni odpowiadać za serię włamań na terenie całego powiatu.

- Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, badając sprawy kradzieży i włamań do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich jest powiązanych - informują policjanci. - Analiza zebranych materiałów pozwoliła na wytypowanie sprawców, tj. dwóch mieszkańców gminy Poddębice, w wieku 37 oraz 45 lat.

22 grudnia mężczyźni zostali zatrzymani. Jechali volkswagenem, który miał założone tablice rejestracyjne pochodzące od innych aut, a naklejka kontrolna na szybie czołowej była zasłonięta.

- W trakcie kontroli policjanci u jednego z mężczyzn ujawnili ponad 100 gramów środków odurzających - czytamy w komunikacie. - Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina. Podczas przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli łom, nożyce do cięcia metalu, rękawiczki, latarki i kominiarkę. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. W wyniku przeszukań posesji użytkowanych przez zatrzymanych, odzyskano część skradzionych przedmiotów oraz motocykl. Sprawa jest rozwojowa, policjanci ustalają krąg osób pokrzywdzonych i pochodzenie skradzionych przedmiotów.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie narkotyków w znacznej ilości, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni