Festiwal Audioriver 2024. Nagła zmiana lokalizacji! Gdzie odbędzie się impreza?

i

Autor: Bartosz KRUPA/East News

Wydarzenia w Łodzi

Festiwal Audioriver 2024. Gdzie odbędzie się impreza i co będzie się działo? Tu znajdziesz niezbędne informacje!

2024-07-14 10:15

Można już odliczać godziny do rozpoczęcia festiwalu Audioriver. Impreza rozpocznie się już w piątek, 12 lipca i potrwa do niedzieli, 14 lipca włącznie. W tym artykule znajdziecie wszystkie niezbędne informacje!

Audioriver w Łodzi. Gdzie się odbędzie? 

Festiwal Audioriver wywołał wiele emocji. Impreza początkowo miała się odbyć w Parku na Zdrowiu, co wywołało falę protestów. Przeciwnicy tej lokalizacji podkreślali, że park jest zabytkowy, sąsiaduje z zoo, a tak duży festiwal może zagrozić zieleni, dzikim zwierzętom i tym mieszkającym w Orientarium. Po prawie dwóch miesiącach protestów mieszkańców postanowiono zmienić budzącą kontrowersję lokalizację. Ostatecznie Audioriver odbędzie się na Łódzkich Błoniach. Co będzie się działo? 

Festiwal Audioriver w Łodzi. Co będzie się działo?

Impreza rozpocznie się w piątek, 12 lipca i potrwa do niedzieli, 14 lipca. Na Łódzkim Błoniach stanie sześć scen oraz dodatkowe strefy z atrakcjami. Centralną częścią festiwalu będzie scena główna przed Górką Retkińską. Na konstrukcji wyposażonej w olbrzymie ekrany będzie można zobaczyć największe gwiazdy festiwalu: Fever Ray z teatralnym koncertem, Victorię de Angelis z grupy Måneskin we wspólnym występie z Partiboiem69, okrzyknięty najlepszym zespołem koncertowym w plebiscycie Beatportu duński skład WhoMadeWho czy słynący z filmowego rozmachu duet Kiasmos.

Nie zabraknie też ikonicznego Circus, czyli sceny w namiocie cyrkowym, która od zawsze gości czołowych reprezentantów scen house i techno. W podobnym namiocie będą się bawić wielbiciele muzyki basowej. Najbardziej magicznym miejscem festiwalu stanie się umieszczona wśród drzew scena Studio dla wielbicieli klasycznych lżejszych brzmień oraz znajdująca się tuż obok strefa chilloutowa. 

Festiwal Audioriver w Łodzi. Jak dojechać?

Aby ułatwić dojazd na imprezę, miasto uruchomi specjalną linię autobusową AR, która dowiezie gości z Retkini pod samą bramę festiwalu. Częściej kursować będą też tramwaje linii 6, 10, 12 i 14 oraz nocne autobusy N2. Ulica Konstantynowska od Juszczakiewicza do Krakowskiej będzie zamknięta i podczas festiwalu przeznaczona będzie wyłącznie dla pieszych i komunikacji miejskiej. Dojazd na festiwal będzie możliwy tylko ulicą Juszczakiewicza. 

Audioriver w Łodzi. Program 

Pełen program festiwalu Audioriver znajdziecie w galerii poniżej. 

Audioriver mapa

i

Autor: mat. prasowe
10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35