Beksiński Live odsłania karty! Znamy kolejnego artystę, który wystąpi w Łodzi

i

Autor: strona internetowa www.beksinski.live

Wydarzenia w Łodzi

Beksiński Live odsłania karty! Znamy kolejnego artystę, który wystąpi w Łodzi

2023-12-21 10:22

Atlas Arena ugości niezwykłe wydarzenie, podczas którego obrazy Zdzisława Beksińskiego zostaną ukazane w niezwykłej, nowoczesnej formie. Całości będzie towarzyszyć specjalnie skomponowana muzyka tworzona przez świetnych polskich artystów.

Budzą zachwyt, skłaniają do przemyśleń, a wśród niektórych powodują niepokój. Jedno jest pewne – obok sztuki Zdzisława Beksińskiego nie można przejść obojętnie. Dlatego warto wybrać się do Atlas Areny 10 lutego 2024 roku. Wtedy odbędzie się tam Beksiński Live 2024. Jest to multimedialny spektakl zainspirowany twórczością artysty.

Podczas wydarzenia bardzo ważną rolę odegra sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Wykorzystując sztuczną inteligencję AI, udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które mogą zapewnić zupełnie nowe doznania.

Michał Wasilewski i Kamil Zawiślak Wishlake skomponowali muzykę w oparciu o twórczość Beksińskiego. Już wiemy, że to tej dwójki dołączą wyśmienici polscy wokaliści. W Atlas Arenie wystąpią m.in.: Katarzyna Nosowska, Błażej Król, Natalia Szroeder oraz Fisz. Ostatnio poinformowano także o udziale wykonawcy z Łodzi. Jest nim Piotr Rogucki. Brał już udział w pierwszej odsłonie wydarzenia, doskonale wpisując się w jego mroczną konwencję. Po dwóch dekadach spędzonych w rockowym zespole Coma, stał się połową duetu Karaś/Rogucki, sięgającego po brzmienia z gatunku alternatywnego popu. Podczas Beksiński Live 2024 pojawi się w jeszcze innym wydaniu.

Górnicy z Bełchatowa odwiedzili Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi