Festiwal Audioriver 2024. Nagła zmiana lokalizacji! Gdzie odbędzie się impreza?

i

Autor: Bartosz KRUPA/East News

Wydarzenia w Łodzi

Festiwal Audioriver 2024. Gdzie odbędzie się impreza? Tu znajdziesz niezbędne informacje!

2024-06-20 15:28

Nagła zmiana planów! Do tej pory urzędnicy i organizatorzy festiwalu Audioriver zapewniali, że impreza odbędzie się na Zdrowiu. Jednak, już wiemy, że ta lokalizacja jest nieaktualna. Organizatorzy ogłosili, gdzie ostatecznie odbędzie się Audioriver.

Festiwal Audioriver nie odbędzie się w Parku na Zdrowiu - o takiej decyzji poinformowali organizatorzy i władze miasta. Po prawie dwóch miesiącach protestów mieszkańców postanowiono zmienić budzącą kontrowersję lokalizację.

Festiwal Audioriver 2024. Jest nowa lokalizacja!

Ostatnie wydarzenia związane z wyborem lokalizacji festiwalu to prawdziwy roller coaster. Protestujący przeciw organizacji wydarzeniu na Zdrowiu od początku mówili, że park jest zabytkowy, sąsiaduje z zoo, a Audioriver to największy w Polsce festiwal muzyki elektronicznej, który może zagrozić zieleni, dzikim zwierzętom i tym mieszkającym w orientarium. Dotychczas określano te argumenty jako niemerytoryczne. Jednak ostatecznie zmieniono plany i festiwal nie odbędzie się na Zdrowiu.

Organizatorzy ogłosili właśnie nową lokalizację. Audioriver odbędzie się na Łódzkich Błoniach. Impreza rozpocznie się 12, a potrwa do 14 lipca. Wcześniej rozważano jeszcze dwie lokalizacje: Park Julianowski i Park Baden-Powella.

Tramwaje wracają na ul. Wojska Polskiego w Łodzi

Polonez dla Łodzi 2024