Do Chorwacji pojedziemy szybciej. Nasi sąsiedzi podnoszą limity prędkości na autostradach

i

Autor: pixabay

Drogi

Do Chorwacji pojedziemy szybciej. Nasi sąsiedzi podnoszą limity prędkości na autostradach

2023-08-13 7:11

Do tej pory po polskich autostradach można było poruszać się najszybciej w Europie, z wyjątkiem oczywiście tych odcinków niemieckich autostrad, na których nie ma limitów prędkości. Teraz to zmieni, ponieważ czeskie ministerstwo transportu zdecydowało się podnieść limity na niektórych odcinkach.

Czesi podnoszą limity prędkości na autostradach

Na niektórych odcinkach autostrad w Czechach będzie można poruszać się z prędkością 150 km/h. Limit został podniesiony o 20 km/h, co oznacza, że na czeskich drogach szybkiego ruchu będą można rozwijać większą prędkość niż na polskich. Obecnie w Polsce mamy limit prędkości wynoszący 140 km/h, co dawało nam pierwsze miejsce w Europie, pomijając oczywiście niektóre odcinków niemieckich autostrad, na których limity nie obowiązują. 

Do Chorwacji pojedziemy szybciej

Zmiany wprowadzone przez czeskie ministerstwo transportu powinno ucieszyć część polskich kierowców, szczególnie tych, którzy wybierają się do Chorwacji samochodem. Zwiększenie maksymalnej dopuszczalnej prędkości będzie bowiem obowiązywać tylko na nowych i zmodernizowanych odcinkach autostrad, czyli m.in. na południowym fragmencie autostrady D3, którą Polacy podróżują na wakacje nad Adriatykiem. 

Przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2024 roku. 

To najpiękniejsze plaże na świecie. "Trafią prosto na Twoją listę marzeń"  

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!